| Dragooos a întrebat:

Salut tuturor, numele meu ese dragos. Am o unitate si as vrea sa o reformatez, stiu sa instalez windous-ul dar la rami nu prea ma descurc...
nu sunt sigur ce trebuie sa impart.
Am 4 GB ram 1 TB hardul. Cum ar trebui sa bag in 2 partiti cat? ( C si D)

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu are nicio legatura memoria RAM cu HDD. Lasa pentru C (200 GB-sa ai suficient pentru a instala jocuri, aplicatii...), restul in D. La instalare formateaza ambele partitii pentru ca altfel partitia D nu ai s-o poti accesa daca nu e formatata. O poti formata si dupa instalare, dar e mai usor la instalarea sistemului.

| Dragooos explică (pentru horia2012):

Multumesc happy

| horia2012 a răspuns (pentru Dragooos):

Cu placere.

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Imparte cum vrei tu, iti recomand C-ul de 150GB si restul lasa la D. RAM-ul nu ae nicio legatura cu instalare doar ca trebuie sa ai un minim pentru instalare si 4GB de RAM sunt destui.