| andreidin a întrebat:

Am un prieten care da la politie ce credeti are timp sa invete avand in vedere ca la engleza face 12 pcte din 30 iar la romana 25 din 60? a zis ca s-ar duce la meditatii doar la romana, la Campina s-a intrat si cu 55 de pcte ce credeti intr-un an va putea intra? este bun sportiv,dar sta prost si la bac nu e bun la nicio materie ca sa zic asa! dar are cat de cat ambitie, Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca nu invata cat sa ia note mari la probele scrise nu cred ca are sanse. E destul de mare bataie pe locurile la politie.

| DeeaMarry a răspuns:

Timp are suficient, depinde insa cum si-l gestioneaza. E normal sa nu stie raspunsul la prea multe intrebari daca inca nu s-a pus pe invatat serios. La facultate o sa fie nevoit sa invete mult mai mult in cateva zile, deci intr-un an se pot face minuni. La engleza ii poate cere ajutorul profesoarei de la scoala. Ea l-ar putea indruma pe ce sa se axeze mai mult si de unde sa invete. Si la romana poate invata singur, dar pentru ambele trebuie sa aiba multa ambitie.
Sfatuieste-l sa isi gaseasca si o a doua optiune, in cazul in care nu reuseste sa intre la politie. Nu se stie niciodata ce se poate intampla.