| Nameless68955 a întrebat:

Am un prieten care ține la mine foarte mult, avem relații sexuale dar e genul care acum spune una acum spune alta. In functie de stările lui. Are sufletul rănit. De exemplu câteodată spune că vrea sa o faca cu mine, dar uneori spune că se simte ciudat ca si cum ne-am folosi unul de altul. Si nu e adevărat. Nu doar ca ne folosim si la revedere. Suntem pe lângă asta chiar prieteni foarte buni. Acum mai mult timp în urmă a zis că vrea sa se oprească, el cauta ceva serios. Peste o vreme zice că ii e dor sa faca cu mine. S-a mai repetat asta odata.  Dacă mai are stări naspa, e abătut sau mă ia ca nu e ok ce facem eu ce sa ii zic? Eu tin la el foarte mult, sunt atrasa si mă doare. Puneti-va in locul meu. Ca si cum voi bărbații cum v-ati simți daca ati avea lângă voi o fată de care sunteti atrași si ea va refuza la modul acela? El cand are starea necesară, o stare buna vrea sa o faca cu mine dar cand are stări de melancolie zice că nu e bine si cauta ceva serios. Mie pe moment cand sunt lângă el imi vine sa plang dar ce sa ii spun pe moment sa il fac să își revină? Vă rog mult sa ma ajutati cu câteva idei.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E atras de tine mai mult decat fizic.
Si are tulburari spre depresie.
Ca e indragostit de tine nu e deloc rau, dar faptul ca e instabil e o garantie ca o relatie serioasa cu el ar fi foarte naspa.
O tipa care se respecta ar lasa-o mai moale cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot tineti atat de mult unul la celalalt, atunci de ce nu incercati amandoi sa fiti, cu adevarat, intr-o relatie serioasa? Ceea ce faceti voi acum este doar o simple distractie de moment ce nu poate aduce vreo bucurie pe termen lung. Asa ceva nu te implineste din punct de vedere sentimental. Trebuie sa intelegi ca ceea ce simte el nu este nefiresc, dimpotriva. Asta arata doar cat de pierdut se simte. De asemenea arata si nehotararea lui in luarea unei decizii. De aici si schimbarile bruste de comportament. El in momentul de fata pare sa aiba nevoie de timp pentru a se hotari ce vrea de fapt de la viata lui. Si cu siguranta ca ceea ce faceti voi acum nu il ajuta prea mult sa isi dea seama de ce vrea. Sfatul meu ar fi sa o lasati mai moale si sa ramaneti doar prieteni buni. Macar pana isi mai limpezeste si el gandurile si clarificati ce vreti de fapt unul de la celalalt.