| heroforyou a întrebat:

Am vazut pe un site un parfum unde scrie pe cutie ca are 75 ml, dar undea mai jos mai scrie si Tester 100ml EDT. Ce inseamna asta? Mersiii

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Inseamna ca e tester si nu te tine ca un parfum original. Testerul are mult alcool in el, miroase pe moment dar se evapora repede. Testerul este un parfum de proba, nu se gasesc de vanzare in magazine decat daca este FAKE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ala nu e parfum. EDT inseamna Eau de Toilette, adica apa de toaleta. Tot un fel de parfum, numai ca mai slab.
Se gasesc testere de vanzare si sunt exact la fel ca alea originale.