| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Apus sau rasarit? Ce alegeti?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Depinde de starea sufleteasca in care ma aflu; atunci cand sunt vesela si cu chef de viata, imi place sa privesc rasaritul; daca e vara si sunt la tara ma scol foarte devreme si-mi beau cafeluta la masuta mea de buturugi aflata sub un visin privind cum apare, rosie, de dupa deal, creasta soarelui si cum capata el stralucire pe masura ce se inalta. Dar daca sunt trista, obosita de lume si de mine insami, imi asez scaunelul in gradina printre meri si asist indelung la "culcatul soarelui ", cum spun francezii lasandu-ma "savurata "de melancolie, sau savurand-o eu pe ea.

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Apus ...fiindca baremi la asta nu tr sa ma trezesc la 5 dimineata sa il vad

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Apusul, pentru că este seara şi mi se pare îngrozitor de romantic.
Răsăritul "se petrece" dimineaţa şi ca să-l văd trebuie să mă trezesc foarte devreme, ceea ce nu-mi place.
O seară plăcută!

pa, pa.

| L a răspuns:

Rasarit!

| Tzuc a răspuns:

Apushappy

| Essence a răspuns:

Nu ma pot decide.
nu pot alege intre apus si rasarit deoarece fiecare peisaj e deosebit in felul lui.
tu ai alege intre mama si tata?
intre frate si sora?

sunt superbe amandoua.
merita sa te trezesti dimineata, sa faci poze la rasarit si seara la apus.(primavara, sau vara. cand este soaretongue)

papa.
>big grin