| RAY a întrebat:

Are 13 copii cu doua surori Barbatul care vrea sa isi faca singur regulile existente

ce parere aveti?
https://www.youtube.com/watch?v=ery06fulMjo

8 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

E trist când te gândești că în România zilelor noastre sunt multe familii care au foarte mulți copii în mediul rural.
Legat propriile reguli. E ciudat... Sărăcia te îndeamnă să faci multe copii, este doar o iluzie, incultura, educația precară. Idem
PS: Ray25tm ți-ai schimbat look-ul poza de profil etc

| RAY explică (pentru Anonimuserr):

Nu sunt saraci are 100 de hectare plus sute de oii si vacii, da era plictisitor tot fotografia aia

| Anonimuserr a răspuns (pentru RAY):

Sunt foarte mulți săraci lipiți pământului care se gândesc numai la sex. Cum spuneam educație 0, ne mai mirăm că țara asta este așa cum este și suntem coada Europei. Pe ei îi avem cu ei defilăm. Suntem cea mai săracă țară din UE, și stăm foarte prost la capitolul educație. Dar asta este rodul muncii parlamentarilor noștrii de vreo 26 de ani încoace și al polticior prost înfăptuite. E mult de discutat aici.

| RAY explică (pentru Anonimuserr):

Bigamia e ceva negativ?

| Anonimuserr a răspuns (pentru RAY):

Da este o înfracțiune și constă în încheierea unei căsătorii noi atunci când ești deja căsătorit. Ai 2 soții cu alte cuvinte cu acte,, legale". Am zis legae între ghilimele pentru că sunt legale dar dacă te ia la puricat este o ilegalitate mare.

| RAY explică (pentru Anonimuserr):

Pai noi suntem monogoni man?

| DumnezeuTatal a răspuns:

Liberi sa fie poligami dar, imi pare ca neglijeaza copiii prin forta cu care ii tin acolo, fara medic, scoala etc.
Daca era vorba de poligamie fara religie bagata la mijloc, poate discutiile erau altfel.

| RAY explică (pentru DumnezeuTatal):

Sunt de acord cu tine