| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre vechia poveste? https://www.bzi.ro/......tor-619803
:))

31 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ce dracu am citit

| Freya1 a răspuns (pentru whatevernvm):

laughing asa am zis si eu

| ROB3RT89 a răspuns:

Doua sotii si 10 amante...

| Freya1 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Orce se poate

| RAY a răspuns:

Omul e potent si sexual si material banuiesc, o relatie poligama, omul nu este facut sa fie monogam

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da nu are situatie financiara ca el traieste in natura isi face casa din chirpici umbla descult nu ii place la civilizatie are el o secta a lui.Nu stiu eu zic ca alea is idioate cum ca sotie sa accepti ca barbatu tau sa aiba amanta fix pe sorata si sa ii mai faca si 6 copii.Si aialalta ca si sora cum sa ai tupeu ala sa te bagi in casa lui sorata sa ii iei barbatu doar pentru ca tu esti frustrata si nu te ia nimeni

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Nu e bine sa judecam naty e viata lor, lipsa educatiei, civilizatei duce la asta

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu jufdec dar ma uimesc ca exista asa ceva.Eu nu stiu traiesc normal si un lucru de asta ma face paf

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Naty pacat de aia 14 copii care traiesc in saracie lucie nu de adulti prostavani

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da asa e.Cel mai mare atunci cand l-a intrebat reporterul ca el nu ar vrea sa mearga in oras sa faca scoala sa isi faca familie etc a zis ca ar vrea si taicaso la si contrazis ca nu vrea asa ceva ca lui ii place acolo.Pai de unde stia ala ce vrea copilu sau de ce nu il lasa sa aleaga ce drum vrea sa urmeze in viata? Asta nu ar trebui sa fie luat in vizor de catre protectia copilului? Copiilor nu le convine nu vor sunt infricati traiesc pe camp si nu fac vaccin si alte consultati

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Corect,dar uni se complac in situatia care traiesc asa ca degeaba vrei tu sa faci ceva

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

O alegere liber consimtita; dar prost reglementata de "legiuitor".

| Freya1 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu stiu daca ai vazut toata poveste de mai demult cand sotia lui dadea semne ca nu ii tare convine dar ce sa faca.Sti ce e aiurea ca el are nu stiu ce idei preconcepute cu ceva religie tampita care le permite ce vrea el si ce nu vrea el nu se face ii un fel de Iisus Cristos el laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Freya1):

Si ele sunt adepte ale aceleiasi secte si se supun, impotriva propriei lor convingeri rationale. poti regasi asa ceva si la mormoni

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ramane la alegerea societatii viitoare :
1. relatii de tip matriarhal
2. patriarhal
3. libertinismul
4. asceza
care crezi ca sunt ideale?

| Freya1 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Matriarhal credca.Nu stiu si nu le-am inteles uni spun ca le e frica de el de aceia stau

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Freya1):

Cate societati de tip matriarhal au reusit sa reziste de-a lungul istoriei?

| Freya1 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Am glumit cu tine mihai dar sincer in ziua de azi cam asa este domnesc relatiile matriarhale

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Freya1):

In ce zona geografica? laughing laughing laughing

| Freya1 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Sigur nu in moldova.Si de ce sa nu reziste crezi ca femeile nu sunt in stare sa hotarasca?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Freya1):

Incepand de la ce varsta si dupa cate esecuri?winking laughing tongue

| Freya1 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Acuma faci discriminare.Adevarul este ca trebuie sa fie egalitate ca sa fie buna intelegere.Dar nu sunt de acord ca barbatu sa comande si femeia sa execute.Tu cum ai vrea sa fie?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Freya1):

Armonie-respect reciproc-ajutor neconditionat!

| Freya1 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Corect

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru falokrat):

Nu nu am nimic cu nimeni. Poate mi-a scapat vreo gluma asa-i? Nu vreau sa jignesc

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru falokrat):

Vaaai mi sa si facut frica laughing

Răspuns utilizator avertizat
| QWERTY55 a răspuns:

Cand am vazut doar literele tor din link m-am speriat putin. Am crezut ca e link de pe deep web. happy happy Anyway poligamia nu e interzisa de lege la noi in tara? Scuze ca nu am citit articolul in intregime.

| Razvand97 a răspuns:

Naspa