| William a întrebat:

Are cineva idee de unde au tiganii atatia bani? https://www.youtube.com/watch?v=Hq1vGnk0Yg0

7 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Majoritatea tiganilor, au din furturi, cerseala. Fiecare stim cu ce se ocupa un tigan.
Mai rau este ca unii fura si copii, pe care-i bat, ii ologesc, si ii baga la cersit...

Dar, mai sunt si tigani (extrem de putini la numar) care au facut bani pe munca lor. Bine, aici nu vorbim de palate, dar na, intelegi despre ce vorbesc.

O zi/seara buna.

| T0T a răspuns:

Furt și cerșit. Desigur sunt țigani vai de ei care duc bani la bulibașa care are mulți bani datorită ăstora.

| doreal a răspuns:

Fac munca "cinstita" peste hotare.

| iulian1302 a răspuns:

Aceasta este o intrebare foarte bine pusa si foarte...cum sa iti spun, foarte logica. Ii vezi ca toata ziua stau in casa si in afara de a se certa cu oamenii nu fac nimic! Acei bani sunt bani murdari obtinuti pe cale ilegala ( furturi, talharii, cersit). Se mai mira romanii ca de ce ne vorbesc celelalte tari! Ei bine de aia ne vorbesc, din cauza acestor indivizi care nu stiu altceva sa faca decat sa comita infractiuni! Mi-e sila de ei!

| 0Alexander0 a răspuns (pentru iulian1302):

Tiganii exista si in tarile dezvoltate, dar acolo sunt civilizati. N-ai vazut in Franta cati tigani sunt deportati? In Romania de ce nu putem face asta? Banuiesc ca pentru ca daca am face-o, UE ar sari pe noi ca nu respectam drepturile omului, ignorand politica Frantei. Sunt de acord cu tine, tiganii sunt niste, sa spun asa, ordinari, dar intr-un fel, imaginea noastra rea in Occident este propulsata si de noi.

| 0Alexander0 a răspuns:

Toată lumea are idee, desigur. De unde crezi ca au ţiganii bani? De la ciordeală, cerşit (şi în România, dar ăia care cerşesc în Franţa sunt milionari rolling on the floor ), doar sunt ţigani...ce te mai întrebi rolling on the floor

| CherryBlossom26 a răspuns:

Cel mai probabil de la furat laughing