| elsa87 a întrebat:

Are cineva idee despre Facultatea de Litere, specializarea romana-spaniola? E greu la spaniola? Se ia de la 0?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cu siguranta nu am nici o idee dar cu stiu ca e foarte greu la spaniola... dar poti face pregatire daca nu te descurci.

| 7QA3 a răspuns:

Spaniola in sine nu e o limba foarte grea pentru cei ce au predispozitie. Nu se ia de la 0, iti trebuie un nivel minim B2 daca-mi amintesc bine. De la inceput se iau numai limbile auxiliare, pe care ai dreptul sa le alegi odata ce ai intrat la facultate. Succes!