| RAY a întrebat:

Are rost sa iti pierzi timpul cu un proiect din care nu ai nici un castig financiar?

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nici nu ma apuc, abia ca am timp de ale mele.

Daca n-am castig, nu ma bag in nimic indiferent

| Freya1 a răspuns:

Nu,eu merg pe siguranta.Un proiect din care nu poti sa scoti bani din perspectiva mea este unul ce papa bani, iar daca nu te lauzi cu un cont frumusel nu cred ca trebuie sa te apuci.

| Hammurabi a răspuns:

Depinde de situația ta financiară.
Dacă ai un venit stabil din nu-contează-ce, e foarte normal să-ți urmezi pasiunile.
Dacă nu, e mult mai dificil să faci ceva ce-ți place și îți oferă satisfacție, sub presiune.

| Emma30555 a răspuns:

Daca iti produce placere, o anumita satisfactie, da. Poate te relaxeaza si iarasi de ce nu? Doar sa nu ti ocupe prea mult timp

| Superior a răspuns:

Eu imi propun singur diferite proiecte, sau accept unul propus care imi satisface cerintele. Ce castig? Satisfactie.
Nu totul se rezuma la bani.
Banii da, pot sa-ti aduca multe cand esti cuprins prea mult in materialism, cand iti gasesti placerea in avutiile pe care le ai ( aproape orice om constientizeaza in cele din urma, mai devreme sau mai tarziu cat de orb si prost era).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine te grabeste? Greseala e cand vrei rezultate rapide, Si 1-2 ore pe zi sunt bune.

| qSabrina a răspuns:

Tocmai cele care pornesc fara a avea in gand castigul financiar devin valoaroase, caci daca nu ai in gand castigul financiar, singurul motiv pentru care o faci e pasiunea, iubirea asupra unui domeniu. Iar acele aspecte confera valoare si suflet proiectului. Oamenii nu devin fanii proiectelor construite pe stratageme.

| RAY explică (pentru qSabrina):

Dar faza e ca imi ocupa cam mult timp, cum sa imi impart timpul?

| qSabrina a răspuns (pentru RAY):

Il imparti la mai multe persoane.

| RAY explică (pentru qSabrina):

Te duce mintea