| RAY a întrebat:

Are rost sa te contrazici cu minti inchise?

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Nu. Pierdere de timp.

46 răspunsuri:
| RAY explică (pentru Darkmagic):

Cati ani ai? omule trebuie sa dovedesti ceea ce afirmi nu doar sa gandesti,prima oara emiti o ipoteza apoi vezi daca e adevarat ceea ce afirmi, stiinta asa functioneaza,einstein sa inselat si el cand nu credea in fizica cuantica degeaba era un geniu ca trebuie sa dvedesti ceea ce dovezi, multi nu au crezut in big bang vb de lumea stiintifica apoi s-a dovedit, degeaba einstein emitea ipoteze daca nu se demonstrau prin dovezi era nul, darwin a emis o ipoteza ca apoi sa caute sa dovedeasca, asta merge stiinta, daca eu sunt o minte inchisa inseamna ca stiinta e o dogma, credinta, eu pot dovedi in ceea ce cred cica eu sunt o persoana cu o minte inchisa

| RAY explică (pentru Darkmagic):

Ce neroun sasi folosesti daca realitatea demonstreaza ca omul se reproduce prin selectie sexuala, tu poti crede in ce vrei dar nu afirma ca ai dovezii

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ai dreptate e pierdere de timp

| RAY explică:

Vezi ca nu team jignit, ai ignor

| Sn4k3 a răspuns:

Da, poate le deschizi.

| simina001 a răspuns:

Cateodata da. De ce? Pentru ca eu consider ca fiecare om este influentat de mediul in care a fost crescut, iar unii chiar nu sunt pierduti de tot. Chiar am intalnit cazuri de genul acesta.

| Teffan a răspuns:

Poate doar daca prin preajma mea sunt oameni care pot fi schimbati in bine.

De asta ma contrazic cu oricine incuiat la minte, in mediul online.
Pentru el nu mai e salvare, dar mai sunt oameni putin mai deschisi la minte care au potentialul de a gandi, si de a trage niste concluzii.

| RAY explică (pentru Teffan):

Sincer eu numai cred in asa ceva vad ca imi pierd timpul aiurea

| Daniel9988 a răspuns:

Orice lucru inchis poti sa il deschizi cumva...Il trantesti, il zgudui, tragi de el...Numa' ca problema-i urmatoarea:s-ar putea sa ii spargi capul, dar mintea tot incuiata sa-i ramana.

| Elide a răspuns:

Depinde pe cine "cataloghezi" tu cu minți închise pe.aici Ray dar suntem oameni suntem diferiți avem caractere diferite gândim diferit cu totii avem obiceiurile, credințele noastre....adevaraul e că dacă îți exprimi o părere despre orice pe.aici nu vor fi toți pe aceeași lungime de unda cu tine, unii vor spune că 'asa e' alții că 'nici atat', eu nu consider pe cei ce nu sunt de acord cu mine minți închise

| RAY explică (pentru Elide):

Miha eu cu tine sunt deschis, de cand tiai pus poza aia la avatar mi-am deschis inima pentru tine

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Nu.ai avea cum laughing

| RAY explică (pentru Elide):

Poate in alta viata vom fi impreuna, nu imi pierd speranta miha, sper sa fi la fel de frumoasa

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Ma rog...mă întreb dacă te vei căsători vei lua o fata frumoasa și peste ani o sa îmbătrânească mă rog veți îmbătrâni împreună ce vei face o vei da afară că e urâtă? La sfârșitul zilei se instalează realitatea și toți "vom fi urâți"cum ar veni dar în cele din. Urma caracterul și a fi om contează! happy happy

| RAY explică (pentru Elide):

Pana acolo traim prezentul, sa stii ca eu nu ma astept sa imi gasesc o fata frumoasa ca am imi vad lungimea nasului sa spun asa, nici nu cred ca voi gasi vreuna care sa ma placa vreodata, chiar am citit despre iubirea rationala fara atractie fizica, prima impresie e fizicul, nu contest ca nu conteaza carcaterul omului