| Laraaa.Beibee<3 a întrebat:

As avea nevoie de niste citate frumoase de scris in sonete.Stiu ca ar fi frumos sa scriu ceva de la mine, dar nu sunt ale mele sonetele, eu doar ajut pe cineva si acea persoana doreste citate...Va rog.Ma ajuta cineva?:*

2 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

"Cred in soare si cand nu straluceste, cred in dragoste si cand n-o simt si cred in Dumnezeu si atunci cand nu-mi raspunde"

| Shery a răspuns:

Când este vorba să faci bine cuiva, totdeauna este timpul potrivit.
Nu este pe lume un exces mai frumos decât excesul de recunoştinţă. (Blaise Pascal)
"Pastreaza-ti visele vii!" (Gail Devers)
"Cand viseaza omul este un zeu, cand gandeste un cersetor." (Friedrich Holderlin)

"Visele nu se risipesc, dar nici nu zboara daca nu le dai aripi." (Pablo Neruda)
De ce-as fi trista? Si totusi...