| alexandrudimitrici a întrebat:

As dori dupa 9 clase sa ma duc de bucatar si as dori sa aflu la care colegiu sa merg ( cum se numeste )!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este colegiu pentru asa ceva. Faci curs de bucatar.

| pietrean a răspuns:

In primul rand,chiar daca VREI SA DEVII bucatar(incorect: "sa ma duc de bucatar"),trebuie sa inveti limba romana.
Apoi,ar trebui sa spui unde locuiesti,ca sa ti se recomande un liceu,o scoala profesionala,undeva mai aproape de casa.
Cursuri pentru bucatari,se pot face si la un centru de formare si evaluare profesionala(contra cost).La noi exista un centru FEG(cred ca are sucursala in toata tara).
Sau, daca intri in somaj, dar si fara, poti urma niste cursuri gratuita, la Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca.

| ElenaSA a răspuns:

Se fac cursuri pentru a fi bucatar. http://www.foodstory.ro/......de-bucatar