| Anonima54444 a întrebat:

Aș dori niște sfaturi! Am 19 ani, curând 20 și nu am avut nici un iubit până acum. Nu mă plâng de chestia asta, ci de faptul că de fiecare dată când un băiat a vrut să mă cunoască mai bine, l-am refuzat. La toți le-am găsit câte un defect. Știu că nu există perfecțiune, nici nu îmi doresc asta. Vreau doar un tip matur, care știe ce vrea, să se comporte cum trebuie, îmi doresc o relație serioasă, nu aventuri sau ceva de scurtă durată. Oare am asteptări prea mari?!

Mă întreb dacă o să fiu cu cineva vreodată! Toată lumea îmi spune că sunt de modă veche pentru că eu mai cred în relația aia în care el deschide ușa fetei, îi daruieste flori, o respectă etc. Să știți că NU m-am uitat la prea multe filme și nici nu am citit prea multe povesti! Dar așa vreau să fie relația mea. Nu am întâlnit încă nici un băiat pe placul meu.

Mă atrag tipii serioși, stabili, care știu să se comporte în societate. Mă dezgustă puștanii întreținuți de altcineva care se dau la toate fetele și cer atenție la tot pasul.

Poate pare ciudat, fiindcă am 19 ani și nu sunt cu capul în nori schimbând "iubiții" mai des ca șosetele, vorba aia! big grin Ce ziceți? O să găsesc și eu ceva pe placul meu în viața asta? Nu mă grăbesc, DOAR întreb! Sper că acolo undeva în lumea asta, să mai fi rămas un bărbat care să fie galant cu mine, care să mă atragă!

Mă declar foarte dezamăgită cu privire la bărbați în general!

207 răspunsuri:
| DorelExpertu a răspuns (pentru anonim_4396):

Plato ii face concurenta lu Ray?

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anonima54444):

Vezi ca deja incepi sa propagi adupra mea nemultumirile tale: singuratic, trist laughing Vorba aia, nu eu ma plang ca pana la 20 de ani nu am avut relatie.winking Jenant! Cum spunea Plato, esti instabila psihic. Cu asemenea atitudine nu te tine nici un baiat aproape. Obisnuieste-te de pe acum ca vei convietui cu pisici, desi probabil si alea vor fugi mancand pamantul de tine. Esti bolnava cu capul, de unde le scoti cu "noapte in cap". Bag de seama ca efectiv n-ai ce spune si comentezi doar ca sa nu taci. laughing Auzi cica "cu noaptea in cap". Fata mea, daca ai insomnii si depressi de la singuratate nu inseamna ca si eu sunt la fel. Nu mai proiecta asupra mea frustrarile si dereglarile tale rolling on the floor

| Anonima54444 explică (pentru OrdanKarris):

Dacă am spus că sunt singura, asta înseamnă că NIMIC, nu? Când o să am cui, atunci voi oferii, cui o sa merite. laughing Care e problema ta? De ce te tot bagi in seama? Ia spune-mi ce nu îți convine. Să facem pace inainte de "despartire". laughing

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anonima54444):

Sa merite ce? Sa tolereze o nebuna? iti dai seama cat privilegiu pe capul aluia pe care va cadea naspasta sa-l consideri tu "ca o sa merite", Si apropo, am o veste pentru tine: tu esti aia care se plange de relatie, tu esti aia care ai nevoie de relatie mai mult decat un barbat. Asadar, nu ai cum tu sa "oferi" relatia. Relatia ti se ofera tie pentru ca tu esti la cautare de ea. Daca era celalalt sex in cautare mare de asa ceva, tu ofereai relatia. Asa, ti se ofera.winking Tot ce oferi tu este o durere de cap Pantagrueliceasca! In rest, nimic. N-ai absolut nimic, dar nimic de oferit. Despartire usoara. Nici macar aia nu poti, pentru n-ai de cine rolling on the floor

| Endoryus a răspuns (pentru OrdanKarris):

Nu va opriti, va rog! laughing

| OrdanKarris a răspuns:

Te ajut eu: "Acum nici dreptul la replica nu mai ai" rolling on the floor

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anonima54444):

"Iar acum, nici dreptul la replica nu mai ai" rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti creste sansa sa iti gasesti,,sufletul pereche'',aka o persoana care ti-ar putea fi partener de viata,daca o,,cauti'' si tu? Nu inteleg exact ce vrei sa spui tu prin,,sa-i lasam pe ei sa ne gaseasca''. Cred ca iti imaginezi ca undeva,la liceu,la facultate, in oras sau altundeva, ai sa fi abordata de,, sufletul pereche''. Gandeste-te de cate ori poti fi tu sau colegele tale, abordate de baieti.E numarul asta mare? in cazul tau e cred ca pana acum e 0 sau 1 si e posibil sa nu creasca foarte mult pana la sfarsitul vietii tale.Esti si tu constienta ca nu o sa existe un baiat interesat de tine o data pe luna sau chiar la cateva luni.Deci care e sansa ca unul din putinii baieti care vor face un pas spre tine, sa fie sufletul tau pereche(sa indeplineasca toate cerintele tale)?
Ai spus o chestie stupida la inceput.Cand spui:,, Nu trebuie să cauți pe nimeni, trebuie să-i lăsăm pe ei să ne găsească, altfel nu avem nicio șansă la o viață fericită alături de sufletul pereche''.E exact cum ai fi un pirat si ai spune ca vrei sa vina comorile la tine altfel nu ai nici o sansa sa te imbogatesti.

| Anonima54444 explică:

De asta nu mai pot eu, că nu mai am dreptul la replica pentru tine. Cu atât mai bine că am scăpat de tine. laughing O seara frumoasa, numai bine! laughing

| Endoryus a răspuns (pentru OrdanKarris):

A confirmat singura ca se da batuta. Ai castigat razboiul rolling on the floor

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Anonima54444):

Daca m-am abtinut sa nu te "citesc", lasa-ma s-o fac acum.
Esti disperata sa gasesti pe cineva care sa iti stinga flacara inabusita dintre coapse. Singurul lucru care te opreste sa nu ti-o pui cu cineva este pentru ca vrei ca apoi acel cineva sa iti sufle in fund zi de zi. Insa tu stii prea bine ca asta e ca o sabie cu doua taisuri, fiindca in realitate nimeni nu iti poate garanta ca dupa sex, acel tip o sa se poarte ca un gentleman ori ca un ticalos.
Iti suna cunoscut scenariul? Eu cred ca da, dar, desigur, o sa negi din nou.

Off topic: AlphaAttitude, ti-as trimite un emoticon-care-roseste, dar habar n-am cum. Rar te vede omul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te plangi ca baietii care te-au abordat, nu au avut calitatile pe care ti le doreai tu.Este posibil ca in continuare sa fie baieti interesati de tine dar carora sa le gasesti defecte, si este posibil sa fie interesat de tine un baiat pe gustul tau.Eu iti ofer 2 solutii: Cand observi ca un baiat care este interesat de tine dar are niste mici defecte, poate îi oferi sansa sa te cunoasca mai bine.Nu ai sa gasesti NICIODATA o persoana care sa fie exact cum vrei tu,NEVER EVER,pentru ca acea persoana ti-ai imaginat-o tu,e in capul tau.A doua solutie,mai buna decat prima,este sa cauti tipul de baiat pe care il vrei si sa nu astepti sa vina el la tine, pentru ca e posibil sa nu se intample niciodata.
Daca cauti un lucru, ai sanse astronomice mai mari sa il gasesti, decat daca nu il cauti, simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care a mai venit aici sa citeasca abundenta de raspunsuri (100+)? laughing
On-topic: da o sa gasesti, greu, dar da, o sa gasesti.

| Drimmero a răspuns:

De ce astfel de intrebari nasc sute de raspunsuri si circoteca mare?
Tu ai multe asteptari de la viitorul partener, trebuie sa oferi si tu ceva la nivelul cererii...si de ce sa nu gasesti? Cu siguranta ai o compatibilitate anume cu acel cineva pe lumea asta, trebuie sa stii unde sa cauti si iti va sari iepurele atunci cand nu te astepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Sanse putine la,, suflet pereche'' la 19 ani? Sunt sanse mici sa intalnesti pe cineva cu care sa te intelegi la varsta la care cel mai probabil mergi la facultate, cunosti multi oameni noi, posibil iesi mai mult in oras si interactionezi cu mai multe persoane? Are sens? Dar cand ai sanse mai mari? Cand te angajezi si cand ai sa interactionezi cu mai putine persoane zilnic? Atunci cand ai sa ai cativa colegi de servici, care ar putea fi de acelasi sex ca si tine si care probabil sunt deja in relatii sau au familie? Plus ca atunci e posibil ai sa ai si mai putin timp de iesit in oras, din cauza serviciului si posibil si mai mult stres.Si atunci persoanele de varsta ta au sanse mai mari sa fie in relatii, decat atunci cand erai la facultate. Poti sa imi arati o statistica care arata ca persoanele de 19 ani au sanse mici sa isi gaseasca un partener? Nu poti. Poti sa intalnesti o astfel de persoana la orice varsta si oriunde, si nu, nu ai sa intalnesti persoana fictiva din capul tau pe care o consideri tu partenerul ideal, pentru ca nu exista acea persoana.Cum definesti tu,, sufletul pereche''?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Sufletul pereche e doar unul, un om ce ti-a fost predestinat. Poti sa stai 10 ani in casa, apoi cand mergi sa cumperi paine sa-l intalnesti. E idealul tau, facut pentru tine, nu cineva cu care doar te intelegi.
E vorba de iubire absoluta, astronomica, desavarsire, conexiune intelectuala si sufleteasca.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi zici tu ca n-am s-o intalnesc? Fara suparare, dar am de ales intre a te crede pe tine sau a-i crede pe Platon si Victor Hugo. Nu prea e o decizie grea.

| mgtow a răspuns (pentru Anonima54444):

Hai cu mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Eu zic ca ai sanse foarte mici sa intalnesti persoana pe care o consideri tu partenerul perfect, care nu are defectele pe care nu le vrei si care are toate calitatile pe care le doresti.Ai sa intalnesti persoane cu care vrei avea lucruri in comun si de care vei fi atras dar vor fi exact asa cum vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Notiunea ta de suflet pereche e pura fantezie, la fel ca si unicornii.Nu traiesti intr-o lume magica.Sunt oameni care nu au avut un partener niciodata, deci nu exista suflet pereche.Pot sa spun si eu fantezii de genul: Exista o persoana care e sufletul nepereche, care ti-e predestinata sa te urasca si ca exista o astfel de persoana pentru toata lumea. Exista o persoana care arata exact la fel ca tine doar ca nu te vei intalni niciodata cu ea. Exista o persoana care are brate la fel de mari ca ale tale.Doar pentru ca un filozof a spus asta, nu inseamna ca e adevarat, nu controleaza el realitatea.946 de mii de divorturi au avut loc in Europa in 2015, dar stai mai Plato, nu exista sufletelul pereche pentru fiecare? Unde e? pe alta planeta? in alta galaxie? Tatal meu si mama mea s-au certat de cateva ori, si-au vorbit urat, nu se iubesc infinit, sotii se omoara intre ei, deci e clar ca exista pentru fiecare un suflet pereche.
Uite tarile cu ratele cele mai mari de divort:
1. Belarus 68%
2. Russian Federation 65%
3. Sweden 64%
4. Latvia 63%
5. Ukraine 63%
6. Czech Republic 61%
7. Belgium 56%
8. Finland 56%
9. Lithuania 55%
10. United Kingdom 53%
11. Moldova 52%
12. United States 49%
13. Hungary 46%
14. Canada 45%
15. Norway 43%
16. France 43%
17. Germany 41%
18. Netherlands 41%
19. Switzerland 40%
20. Iceland 39%
21. Kazakhstan 39%
Unde e sufletul pereche tatii?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu orice cuplu este format din suflete pereche...
Nu toata lumea isi asteapta sufletul pereche, deoarece sunt superficiali exact ca tine. Daca le place fizic de cineva, gata, relatie. Oamenii divorteaza TOCMAI pentru ca nu si-au asteptat sufletul pereche si s-au grabit.
Imi pare rau ca lumea ta e intr-atat de trista si ca reusesti sa vezi doar in proximitate.

| Anonima54444 explică (pentru GirlOnline81):

Pff, stați aici și va pierdeți timpul. Tu crezi ca eu am timp sa stau non-stop pe telefon sa va raspund? laughing Eu zic sa iti vezi de treaba ta dragă și nu te mai băga în seamă. Nu am timp să îți citesc parerile. Cine te crezi tu? laughing O seara frumoasa si lasa-te, că nu ești bună. laughing Nu ti-am citit răspunsul, n-am timp de prostiile tale.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Posibil. Eu nu caut, am spus de 100 de ori că nu mă grăbesc cu asta. Ce a fost până acum, a venit de la sine. Insa e posibil si asa, daca cauți, sunt sanse mai mari să găsești.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Anonima54444):

Stiu, draga mea, stiu. Cred ca tare greu iti este sa te tot muti de pe un cont pe celalaltwinking.

P.S: o seara frumoasa si tie.

| Anonima54444 explică (pentru Drimmero):

Îți dai seama că de oferit, ofer atât cât voi primii, adică reciprocitate. Dacă am asteptări mari, bineînțeles, o să ofer și eu la rândul meu pe măsura așteptărilor. Așa e, sare iepurele când te aștepți mai puțin. happy

| Anonima54444 explică (pentru mgtow):

Poftim?laughing

| Anonima54444 explică (pentru GirlOnline81):

Tocmai am făcut un grătar cu prietenii la mine acasă. Era frumos din partea mea să stau să mă contrazic pe internet cand ei sunt in curtea mea? Nu prea cred. Poți să crezi ce dorești, nu îmi pasă. Si poti sa fii sigura ca am doar contul acesta. Nu imi permite timpul să schimb conturile, cum o faceți voi. Îți mulțumesc!

| mgtow a răspuns (pentru Anonima54444):

Sant singur am servici, si masina de iti curg balele tu vi cu mine te angajezi si stam impreuna.

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu aveti mila oameni buni, vorbesc serios laughing.