| Mania a întrebat:

As dori sa intreb daca pot sa maresc puterea procesorului meu.Astea sunt piesele pe care le am: http://www.glowfoto.com/......4/glowfoto
Acum spuneti-mi si mie daca pot sa il fac ca de la 1.83 sa aiba mai mult?

3 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Poti mari frecventa CPU-ului prin overclocking. Pe langa frecventa mai mare, iti va creste si temperatura si consumul de energie, dar macar te vei bucura de o viteza insignificativ mai mare si cu fericirea ca oricand iti poate crapa CPU-ul. Good Luck.

| ZuAgain a răspuns:

Cand aprinzi calculatorul la prima imagine apasa DELET
iti va intra in bios apoi du-te la ultima optiune de pe primul rand acolo trebuie sa fie cpu control (sau altceva) oricum dai pe acolo pana poti sa modifici apoi dai F 10 si iesi

| Mania explică:

Pai si acum poate vrei sa imi spui si cum fac acest overclock