| elamit a întrebat:

As dori sa stiu, daca puteti sa-mi spune-ti cate picioare are un miriapod? mersi

Răspuns Câştigător
| Яùxsi a răspuns:

Miriapodul cu cele mai multe picioare a fost redescoperit dupa 80 de ani de la prima si singura lui aparitie. Illacme plenipes numara pana la 750 de picioare si a fost descoperit in regiunea San Benito County din California. Din cele 10. 000 de specii determinate, Illacme plenipeseste cel mai aproape de a numara 1. 000 de picioare asa cum sugereaza denumirea sa big grin laughing)

1 răspuns: