| noname1924 a întrebat:

As dori sa stiu parerile voastre despre facultatile din cadrul Universitatii Politehnica Bucuresti. Dintre acestea, care ar fi mai accesibile pentru fete?

1 răspuns:
| OverlyAnnoyedAccount0 a răspuns:

FAIMA si poate si FILS daca e vorba tot de vreo specializare economica/management, insa are si niste specializari mai serioase, totusi are un iz de facultate de limbi straine.

Acum depinde ce intelegem fiecare prin „accesibile pentru fete". Eu inteleg de acele fete care fac facultate de mantuiala.

Altfel, netinand seama de sex, facultatile bune din Politehnica raman ACS si ETTI.