| Yo98 a întrebat:

As dori sa stiu si eu despre ce e vorba in filmul The Birds(Alfred Hitchcock, 1963).

2 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Având în vedere titlul, tu cam despre ce crezi că e vorba?
Serios acum, ți-aș recomanda să te uiți la clasicul film decât să citești ceva vag despre el pe net. Fiind destul de vechi nu este ușor accesibil, dar nici imposibil.
Numai maestrul Alfred Hitchcock putea realiza un film horror despre păsări.
Odată cu venirea lui Melanie în oras, mii de păsări de toate speciile atacă în mod inexplicabil cetățenii. Acțiunea se desfășoară doar în jurul lor, acestea creând panică și teroare în oraș.
Un film care te marchează, un excelent punct de referință în istoria cinematografiei!
Numai bine!

| Yo98 explică (pentru Diabolique):

Logic ca stiam ca e vorba de pasari, dar imi trebuia ceva concis avand in vedere faptul ca nu am timp sa-l vad