| midnight12 a întrebat:

As dori si eu sa stiu daca e vreun program sau vreo modalitate prin care sa mut spatiul de pe diskul D pe C, exemplu: am 100gb pe D si pe C am 10gb si vreau sa mut de pe D 30gb sa am pe C 40 gb si pe D 70gb,, intelegeti da? va rog ajutati-ma daca stiti

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Da, se poate, dar singura posibilitate e prin formatarea hard-ului. Inainte de a instala windows-ul ai optiunile de impartire a partitiilor si le poti imparti cum vrei, respectand anumite limite peste care nu te va lasa sa treci in functie de marimea hard-ului.
Succes!