| ioanaaaaaaaaaaaa27000 a întrebat:

As vrea sã scriu o poveste(de mai multe pagini).Ïmi puteti da un titlu si ce ati vrea sã scriu în poveste?
Dau fundã celui care e mai creativ!:*

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Despre cum AleAlessia a dorit să scrie o poveste, dar nu ştia despre ce şi a cerut poveşti de la alţii, care nu doreau să scrie poveşti.

Când ai de gând să începi să scrii, nu se presupune că ar trebui să ai idei (proprii)?

| corolav a răspuns:

Întrebarea mea este: Ești convinsă că știi să scrii?
Ai mai scris ceva?
Trimite-ne și nouă o mostră din cre ațiile tale.
Măcar aproximativ 25 - 30 de propo ziții.

| vangaelis a răspuns:

Pentru a fi scriitor/scriitoare nu trebuie sa te consulti cu cineva pentru actul artistic in sine. Foloseste-ti imaginatia, simturile, gandirea.
Sfat: Nu titlul este important ci continutul. Sa nu faci greseala sa te cantonezi in jurul titlului.

| Northern a răspuns:

Despre o fată care pleacă de acasă din cauza certurilor.
Aceasta ajunge într-o pădure, iar din cauza frigului, începe să-și piardă conștiința.La un moment dat,nemaiputând suporta,încearcă să îț să se sinucidă,înainte să moară înghețată. Caută ceva ascuțit și găsește coarnele unui cerb mort.Își înfinge vârful ascuțit în vene și așteaptă să moară. După câteva minute, după ce a pierdut mult sânge, se trezește, dar nu în pădure.E un fel de călătorie în viitor, cineva îi arată tot ce ar fi putut avea dacă nu murea...Acum poți face și o legătura între viața prezentă și cea imaginiată. Folosește imaginația!
*Titlul : Nemuritor și rece

| Skyglory95 a răspuns:

Cred ca prima ta poveste de iubire ar fi buna! adica ce e mai frumos si mai fascinant decat prima iubire!?

| MoltenMoon a răspuns:

Buze transparente

| qFloriN a răspuns:

Sau poti sa scrii despre prietenii, un grup de prieteni pleaca intr-o vacanta pe insula si acolo li-se intampla mai multe chestii, iar tu spui ca se ajutau reciproc si chestii.
Poti s-o numesti :
Vacanta pe Insula
O vacanta de vis.

| Efilopialul a răspuns:

Buna.Nu cred ca trebuie sa intrebi pe cineva ce titlu si cum sa fie cartea ta.Dar daca vrei eu ti-as zice sa faci o carte tip aventura-comedie-romantism.

| rebeioana00 a răspuns:

As spune sa scrii despre aventura si romantism (despre o fata si un baiat care se indragostesc unul de altul si trec prin multe peripetii pentru a ajunge impreuna): copiii sunt interesati de aceste povesti. O poti numi:Aventuri in lumea iubirii, O lume de vis, Doi copii indragostiti etc.

| nusgdhfjbzga a răspuns:

Vise faramitate.,...