| RAY a întrebat:

Aș vrea sa intru pe grupuri intelectuale, nu contează daca e site, grup, oameni cu creier.

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie să te legi de un subiect anume, ca să găsești un grup de intelectuali.
Caută ceva legat de fizică, istorie, chimie, lectură... Sau măcar șah.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am fost și printre atei dar erau prea anti religie

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Religia nu prea are treaba cu inteligenta.
Multi intelectuali practica religia doar pentru stapanirea de sine. Sunt constienti ca bazele acesteia sunt false.
Ateii nu ar trebui sa formeze grupuri, pentru ca ii leaga doar dezinteresul fata de o cultura. Nu e motiv de unire, decat daca sunt frustrati si vor scandal.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu ma referam la cei intelectuali, invatati

| Mosotti a răspuns:

Pai ai si aici, sunt destui cu creier, pe chats nu gasesti asa ceva, ca acolo e doar prosteala, chiar daca e pe o tema, se discuta la inceput putin, apoi o dau in panarama.

Pe forum e locul potrivit ca acolo ai arii pe teme de discutie, si cum offtopic se cam pedepseste, nu o poti da in panarame nici sa vrei.

Deci esti unde trebuie.
Deschizi un subiect si vezi cine raspunde si cum raspunde, multi dau raspunsuri serioase, utile si inteligente.
Mai e si softpedia unde si acolo e la fel, acolo e arie de panarama (cafenea), in rest e serios cam tot.
Si moderatorii 99 % sunt f okey, doar unul e nasol din 75, deci nu-s deloc probleme.

Daca nu faci prostii, stai acolo mult si bine ca si aici, discuti serios ca si aici.

In alta parte nu ai unde gasi ce vrei.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Îmi fac cont și acolo

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, fa si acolo daca vrei, ca eu stau de mult si stiu ce zic, la multe arii se discuta f serios.