| BuMeRaNg a întrebat:

As vrea sa stiu daca in clasa a 8-a se mai dau tezele unice sau s-a trecut la modelele acelea de examene la care se invata tot din cls.5-8...astept raspunsuri.tongue

15 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu este clar, se mai gandesc pana la inceperea scolii.

daniela
| daniela a răspuns:

Acum chiar ca e o ceata totala... pana in 15 septembrie se va prezenta noua metodologie atat pentru bac cat si pentru clasa a VIII a

| LORY a răspuns:

Si eu am trecut clasa a 8-a. Cica nu se mai dau teze, se dau niste teste gen PISA :( Citeste si tu pe www.edu.ro :) Eu acolo am citit... dar inca nu se stie sigur ce vom face anul asta :(

| Dorinel a răspuns:

Da se mai dau decat cei care au trecut a 8 a iar cei care acum au trecut a 7 a numai dau teza...bafta voastra... ultima generatie cu teze restul capacitate tongue

| fzcsm a răspuns:

Mama e profesoara si a zis ca o sa dam teste PISA la romana, mate si geografie toate intr-o zi, dar inca nimic nu este sigur.

| Daisy. a răspuns:

Acuma cica nu se mai dau... dar nu stiu ce se da...eu am scapat\dancing\dancing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit la TV ca o sa dam examen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca se dau, iar pentru a intra la liceu se ia 25% media din a7a 25% meda din a8a si 50% examenul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesorii au zis ca se dau teze anul asta. adica ce`i care au trecut acum pe a 8-a. vor da teze happy. ar fi super. asta e, ce va fi, va fihee hee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta-ma pe mine in clasa a8-a nu se mai dau tese cu subiect unic si se dau niste teste pisa stiu bine ca si eu am trecut a8-a si asa ni s-a spus de catre cadrele didactice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a trecut la modelele acelea de examene la care se invata tot din clasele 5-8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai dau tezele cu subiect unic ci se dau examene doar la romana si matematica flory nicalae balcescu jud.calarasi sat preasna

| CiuFix s.a luat de pokemoneala a răspuns:

Buna fafy...
pai...cica u dai teza normala...ca si pana acuma....eu asa cred.tongue

| poofy a răspuns:

Cred ca examen?

| costi101 a răspuns:

Prima generatia care nu mai da teze unice sunt aceea care au trecut acum clasa a 7a sau mai putin. Sper ca te-am ajutat.