| retouchan a întrebat:

Hii! As vrea si eu sa stiu ceva.Eu intru in a7a`. se mai dau tezele unice sau nu se mai dau.ca eu am tot cautat pe internet dar nu am gasit un raspuns concret thinking Si daca nu se mai dau.atunci in a8a ce examene se dau?

TNXhappy. PLZ HELP!

Răspuns Câştigător
| LittleLittleMarmaid_1333 a răspuns:

In a 7a vei da asa:
*teza normala la romana, mate si istorie sau geografie.(Ce ai ales in primul semestru dai obligatoriu si in al doilea semestru.)

Apoi in clasa. a 8a. vei da *testare nationala* adica un fel de examen la romana si matematica.

Media de admitere la liceu este formata din:
*50%- media generala a anilor de gimnaziu si 50% media de la testarile nationale.

Multa bafta! :*

8 răspunsuri:
| Ada... a răspuns:

Bună! Nu, nu se mai dau teze unice în clasa a VII-a. Se dau teze aşa cum ai dat şi în ceilalţi ani.
În clasa a VIII-a vei da examen la română şi la matematică.
Baftă!winking

| Gosh. a răspuns:

Nu, nu e adevarat.

Intr-a 7-a vei da teza normala la romana si teza normala la matematica. NU se da teza la geografie sau istorie.

Intr-a 8-a tot teze normale se dau, numai ca se mai adauga si cea la istorie si geografie happy
Iar pentru admiterea la liceu, o sa se dea examen national.

Media de intrare la liceu se calculeaza astfel:
media de intrare = (media generala din gimnaziu + media generala de la testarea nationala) / 2.

Sper ca te-am ajutat!

| KatVonB a răspuns:

Nu se dau.Sigurwinking

| chocolattee a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa astepti sa inceapa scoala. acolo aflii informatiile cele mai sigure. pe internet nu mai stii ce sa crezi:-s

| ALEXANDRA_7471 a răspuns:

LittleLittleMarmaid teza la istorie si georafie?
mnoooh go on. Se dau doar in clasa a8a happy

| bellaisa a răspuns:

Auleu sunt asa de incurcate lucrurile la noi in tara, incat saracii de noi nu stim ce sa mai facem, ce sa mai invatam, incotro sa o mai apucam, sigur se vor mai schimba multe lucruri, asa ca nu stiu ce sa zic, eu nu stiu ce o sa dam noi la bac anul asta.

| oanaoana_6776 a răspuns:

Buna! in clasa a7a nu se mai dau tezele cu subiect unic se dau teze la clasa cu ai dat si pana acum. In cls a8a veti da examen la mate si romana mai pe la sfarsitul anului scolar si veti da teza in clasa la istorie sau geografie(nu veti da la istorie sau georafie examen)
sper ca te-am lamurit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciao b.BuBu.pai din cate stiu eu. nu se dau teze unice ce doar teze cum ai dat si in a 6.si da examenele se dau la lb romana, mate si ai de ales intre geogra si istorie...
Bafta la scoala.
si te pup :*