| RAY a întrebat:

As vrea sa vorbesc cu o persoana care locuieste in Germania?

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Asa este, trebuie sa platesti in avans pe trei luni iar in plus sunt unii care iti cer si contractul de munca. La mine a fost un pic diferit pentru ca parintii au inchiriat o casa de la persoana pentru care mama deja lucra si nu ne-au cerut avans. Oricum e destul de greu sa gasesti o chirie buna.

5 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Eu locuiesc in Germania. Ce vrei sa stii?

| RAY explică (pentru mentholinks):

Am vazut ca cam in toate anunturile isi cere chiria pe 3 luni in avans, tu asa ai facut cand te ai mutat acolo?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Cat e chiria, aproximativ, pentru o banala garsoniera?

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

In jur de 400 de euro.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Ok Multumesc

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Asa este, trebuie sa platesti in avans pe trei luni iar in plus sunt unii care iti cer si contractul de munca. La mine a fost un pic diferit pentru ca parintii au inchiriat o casa de la persoana pentru care mama deja lucra si nu ne-au cerut avans. Oricum e destul de greu sa gasesti o chirie buna.