| midnight12 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cum fac sa fie compatibil PASCAL pe WIN7.

Sau cum se foloseste DOSBOX?

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Problema este asa: Exista programe numite emulatoare ce iti permit ca sa instalezi in interiorul lor un alt sistem de operare si tu de fapt sa rulezi de exemplu cazul tau w7. Poti de exemplu instala win98 si sa lucreze ca si cum tu ai instalat win 98 in comp, insa de fapt el lucreaza in cadrul acelui program.Asa si cu dos box insa mai sunt si altele gen wmware, sandbox si altele.pentru Dosbox intra aici si vezi ce si cum este cu el si setari etc.SUCCES.http://translate.google.ro/....../translate