| IhNomUhNitPARIS a întrebat:

Așa-i ca, casa părintească nu se vinde? sad

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Cind merg acasă la Timișoara, adesea merg sa vad casa "părintească", a bunicilor, casa în care am crescut. E vinduta de 30 de ani, am trait acolo 20, dar cand o vad, ma cuprind amintirile și nostalgia.
De era după mine, nu o vindeam. Era o casa frumoasa, cu gradina și livada (aveam mereu fructe din primăvară pana tirziu în toamna), un atuu serios dat fiind ca era în oras.

45 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Se vinde

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Man fundele nu o sa îți aducă de mâncare, nici nu o sa îți plătească facturile, și nici faima nu vei obține prin funde în realitate.
Unii își dau singuri funde de pe alte conturi laughing

| RAY a răspuns:

Asa_i ca nu ai ce sa vinzi dar vrei atenția noastra?

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru cristi202):

. Ce răspuns bun ai dat man.
Păcat ca nu mai stai în TM.

| cristi202 a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Mersi.
Da, păcat. Nici un oras din România nu e ca Timișoara. Într-un fel, regret ca nu mi-am dus soția acolo, încă am un apartament și o am pe mama mea.

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru cristi202):

Păcat ca nu-s toți Romanii ca tine.
Ăștia ma acuza ca înjur toată ziua, pai cu tine niciodată nu m-am înjurat, mereu am vorbit politicos cu tine. Și da, te respect, ești un exemplu pentru societate. Pe tine niciodată nu te-am înjurat, te ai comportat frumos, ai răspuns politicos.

| cristi202 a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Respectul trebuie sa fie înainte de toate, nu?

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru cristi202):

Sunt uimit. Ma mir cum de mai exista oameni civilizați, mai ales pe TPU.
Da, ai perfecta dreptate.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Ce idee bună mi-ai dat. laughing

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Eu zic sa nu o vinzi. Dacă chiar ai de gând sa o vinzi, mi se atribuie și mie o suma mica de bani, un 200 de euro acolo pentru idee laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Serios? Daca pui problema astfel...

| CostinAlamariu a răspuns:

Așa e

| Naiceface a răspuns:

Nu