| iuliana21 a întrebat:

Asi vrea sa va spuneti parerea la cea ce vreau sa va zic.acum 3 luni am fost la o ghicitoare. mi-a zis ca am ceva farmece facute(nu ma socat spusele ei ptk toate imi meregeau ca p dos) a zis ca sunt legata cu farmece de cineva si ca ea ma pote desface si arunca tot raul.am aceptat. am platit cat a cerut. iar de vreo luna in coace toate merg bine.chiar f bine.credeti ca e o simpla coincidenta?
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Aoleu secolul 21 si crezi in ce spune aia? Nu draguta ea ti-a luat decat banii. Totul consta in psihicul tau, de aceea iti merge bine pentru ca tu crezi ca ea te-a facut insa te-ai facut singura bine. Ai auzit de autosugestie? Daca tu crezi ca esti bolnava atunci te imbolnavesti dar daca zici ca esti bine si nu dai atenti esti bine, deoarece sunt cazuri cand oamenii s-au vindecat de cancer deoarece nu au crezut in ce le spune doctorul, si-au spus ca sunt sanatosi si s-au vindecat. Totul consta in psihic, deoarece organismul este o masinarie ghidata de anumite legi fizice si psihice. Iti recomand documentarul The Secret. Eu de exemplu si cand am fost operat am zis ca a vindec imediat ca e doar o zgarietura si la 2 ore mergeam singur pe picioare, maica-mea sa lesine, dar asta e alta treaba.

5 răspunsuri:
| Yang a răspuns:

Eu iti zic ca nu mai ai farmece facute ma crezi? termina cu prostiile o gandire negativa atrage dupa sine numai belele de asta iti merge tot pe dos as spune sa stai putin sa te gandesti la ceea ce ai facut, ce ti s-a intamplat si o sa vezi ca o micuta parte din vina iti apartine incearca sa fii mai optimista cere ajutorul cuiva lasa vrajitoarele ca fac bani de pe urma ta si de pe urma celor ca tine dispusi sa creada orice justificare pentru propriile greseli doar vina lor sa nu fie

| elyssa20 a răspuns:

Total de acord cu aleksy...

| aleksy a răspuns:

Hmmmm,,,,
chiar nu stiu ce sa zic...
la Biserica ai inceract sa mergi inainte de a merge la ghicitoare?

| iuliana21 explică:

Nu am mers la biserica...atat asi fi currioasa sa stiu. daca acum imi merge asa de bine ptk a alungat ea tot raul.

| Asdfghshds a răspuns:

Eu cred ca e vorba de gandirea ta pozitiva si de ce ti-a zis baba aia nebuna. pentru ca tu ai crezut in ea cu putere.