| adriana_sw33ty_angy a întrebat:

Astazi am vb acasa cu parintii mei, si micuta mea este bolnavioara crying crying...Este racita si face temperatura continuu crying Au fost cu ea la spital speriati sa nu fie acea gripa A1H1 (gripa porcina) Si doctorii au spus ca este doar o raceala mai puternica si i-au dat tratament, insa au spus ca ar fi mai bine sa nu o tina internata pentru ca ar putea sa ia acea gripa din spital. I-au sfatuit sa stea cu ea acasa si sa nu o lasa afara din casa pana nu se face bine. Ea inca are temperatura si ia antibiotice.Sunt disperata, nu mai stiu ce sa mai fac, plang in continuu, nu mai am stare...Am vb cu mama si mi-a zis sa nu mai plang si sa ma linistesc ca fetita mea simte chiar daca sunt departe, si este si ea agita, plange continuu si intreaba de mine crying. Cum sa fac sa ma linistesc? Poate sa simta stare mea chiar daca sunt departe si ea are deja aproape 4 anisori:-s :-s? Nu ma pot duce acasa acum pentru i-am luat ei bilet si vine ea aici in dec cu tatal meu... Ce sa fac? Va rog ajutati-ma! sad sad

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

@ bizzare, nu cred ca e cazul sa ne dam noi cu parerea de ce a plecat, e problema ei, nu cred ca a plecat de bine, copii nu se cresc cu aer.
@ Adriana, stai linistita, fetita ta e pe maini bune, aceleasi care te-au crescut si pe tine, ai incredere in mama ta. Mai este putin si o sa poti sa o strangi in brate, raceala se rezolva, mama ta te va tine la curent cu evolutia ei.Multa sanatate si o intalnire cat mai placuta!

8 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga Adreea, nu mai plange, fiica ta simte starea ta de agitatie...Mai bine pregateste-le un concediu placut...organizeaza ceva frumos pentru ei si nu mai pierde timpul cu presupusuri! Daca este sub supraveghere medicala nu se-ntampla nimic...Va doresc un concediu minunat impreuna si sa va bucurati de fiecare clipa petrecuta impreuna!

| adriana_sw33ty_angy explică:

@allinna nu se pune problema baniilor... dar deja i-am luat ei si tatalui biletele si nu mai pot lua concediu de la munca acum sadsad

| Jupiter a răspuns:

Ca simte, ca nu simte - nu asta e cel mai important. Cel mai important e sa nu mai plangi si sa nu mai fii nelinistita pentru ca nu rezolvi nimic cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cuminte copilu, racelile la varsta asta fac parte din intarirea sistemului imunitar, eu raceam de 15 ori pe iarna o exasperasem pe mama, asa racesc copii, o sa-i treaca, stai acolo cuminte si vezi de amaraciunea ta ca de bine nu te-ai dus, trebuie sa ai bani de sarbatori ca sa ii oferi copilului ceva, o raceala ce-i? t-e dor de ea, lasa ca mai este putin si o sa vina, potoleste-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine mai este un pic pana in decembrie si o sa vina si puiul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bine stateai acasa cu ea? Macar acum ca e micuta, pierzi cele mai frumoase momente din viata ei. Mai tarziu cu siguranta o sa-ti para rau ca ai stat asa mult timp departe de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adriana_sw33ty, raceala e o chestie banala, hai "fi bărbată" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea, dar sa stii ca banii nu sunt totul in viata. poate acum iti dai seama de ce un copil trebuie sa stea langa parintii lui, indiferent de situatia in care sunt.pe mine ma infioara chestia asta cu bunicii si nepotii lasa, ti in romania pentru ca parintii pleaca in strainatate.stii cate fete de 10 ani sunt pe site-ul asta care isi suna mama in spania sau in italia si o intreaba cum se face cioarba de fasole? da, prin telefon, iar una dintre ele trebuie sa aiba grija si de fratiorul ei de 5 ani. e groaznic.nu ai ce face, astepti pana vine copilul, trebuie sa ai incredere in medici.