NOname
| NOname a întrebat:

Ati aflat vestea? 13 zodii. Iata in ce zodie va aflati, potrivit ultimelor date:
Capricorn: 20 ianuarie - 16 februarie
Varsator: 16 februarie - 11 martie
Pesti: 11 martie - 18 aprilie
Berbec: 18 aprilie - 13 mai
Taur: 13 mai - 21 iunie
Gemeni: 21 iunie - 20 iulie
Rac: 20 iulie - 10 august
Leu: 10 august - 16 septembrie
Fecioara: 16 septembrie - 30 octombrie
Balanta: 30 octombrie - 23 noiembrie
Scorpion: 23 noiembrie - 29 noiembrie
Ophiuchus: 29 noiembrie - 17 decembrie
Sagetator: 17 decembrie - 20 ianuarie
http://stirileprotv.ro/......tator.html
http://www.libertatea.ro/......16771.html
http://stirileprotv.ro/......elile.html
Inevitabil, apar niste intrebari (nu astept neaparat sa si raspundeti la ele, ar fi suficient doar sa va exprimati parerea in cateva cuvinte):
- Oare nu e doar o alta stire, care vrea sa ne distraga atentia de la lucruri mai importante?
- Acum ar trebui sa ni se schimbe si personalitatea?
- Oare daca ai fost Sagetator, iar acum esti Ophiuchus (Sarpe), la anul' vei fi Scorpion, din moment ce, mai nou, zodiile variaza de la an la an?
- Unul, nascut pe 21 iunie, inainte nu era sigur, daca e Gemeni sau Rac, iar acum oscileaza intre Taur si Gemeni. Ce sa faca saracu'? Sa traga la sorti?
- Iar cu ascendentul cum ramane? Se schimba si el?
- Oare sa mai credem in zodii (cei care au facut-o pana acum)?
- In ce zodie ati fost, sunteti (dupa noile date) si ati vrea sa fiti (cine stie, poate, peste 2-3 ani veti fi)?
- De acum incolo, cand veti fi intrebat "ce zodie sunteti", care va fi raspunsul?

Later edit: *CU UN ZAMBET IRONIC PE BUZE*
Pentru cei, care nu simt, cand omul glumeste/ironizeaza si cand vorbeste serios. Chiar nu se poate fara emoticoane?! @Ady00pk, cu tine vorbesc! Vezi ce mare importanta iti dau? Nu-i asa, ca te simti flatat? Invata sa raspunzi, fara sa jignesti (nu e prima data), si fa-ti rost de simtul umorului (chiar duci lipsa)!
Imi cer scuze fata de toti ceilalti, ca ati fost nevoiti sa asistati la aceasta discutie, dar e mai bine sa previi, decat sa tratezi, asa ca am preferat sa lamuresc totul aici, in intrebare, ca sa nu mai am si alte surprize.

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Sincer, mi se pare o tâmpenie toată chestia asta cu zodiile. Ok, să admitem faptul că data naşterii ar avea o însemnătate astrală. Faptul că s-au găsit unii să schimbe acum zodiile, nu-ţi modifică, ţie personal, cu nimic personalitatea. Ai aceeaşi zi de naştere, iar faptul că ieri erai scorpion şi azi eşti balanţă (cazul meu) nu te schimbă cu nimic. Singurele zodiace cu adevărat serioase se fac personalizat, pentru fiecare om în parte, nu la grămadă. Cunosc o astfel de persoană care face previziuni surprinzător de corecte. Şi eu nu cred în chestiile astea, dar tipul chiar mi-a dovedit în mai multe rânduri că e înzestrat cu ceva aparte. 90 la sută din cele prezise de respectivul (pe perioada unui an în avans) s-au adeverit. În rest, horoscopul din ziar e zero şi vă sfătuiesc să nu vă luaţi după el.

221 răspunsuri:
| streetdisaster a răspuns:

Ce **** straight face

| nikolikky a răspuns:

Ce? Eu? Pesti? Eram scorpion! Cum adica?

| DAS a răspuns:

Prostii.

| Cadillac a răspuns:

Noi ne schimbam personalitatea cand vor ei asa eu am personalitate de fecioara si o sa fiu leu ce dracu.

| ExTaZy_7517 a răspuns:

Tot leu raman straight face asta e cel mai important straight face, oricum tare descoperirea

- Oare nu e doar o alta stire, care vrea sa ne distraga atentia de la lucruri mai importante? : e facuta de american aia au in cap doar wow si hamburgar e posibil!

- Acum ar trebui sa ni se schimbe si personalitatea? : evident ca nu e posibil asa ceva doar nu o sa se trezeasca de dimineata alti oameni ca au descoperito aia debea acum ea a fost tot timpul acolo deci si in personalitatea nostra/lor!

- Oare daca ai fost Sagetator, iar acum esti Ophiuchus (Sarpe), la anul' vei fi Scorpion, din moment ce, mai nou, zodiile variaza de la an la an? : ma depaseste straight face

- Unul, nascut pe 21 iunie, inainte nu era sigur, daca e Gemeni sau Rac, iar acum oscileaza intre Taur si Gemeni. Ce sa faca saracu'? Sa traga la sorti? : pe depinde ora la care s-a nascut daca e mai aproape de ziua din urma e zodia din luna aia daca e din fata e zodia din luna aia laughing)

- Iar cu ascendentul cum ramane? Se schimba si el?: ma depaseste

- Oare sa mai credem in zodii (cei care au facut-o pana acum)?: NU, sunt unele coincidente adevarat, nu cred ca e bine sa crezi in ele!

- In ce zodie ati fost, sunteti (dupa noile date) si ati vrea sa fiti (cine stie, poate, peste 2-3 ani veti fi)? : Sunt voi fi voi raman ma caracterizeaza binisor

- De acum incolo, cand veti fi intrebat "ce zodie sunteti", care va fi raspunsul? : stai sa ma uit pe google laughing

| Evol a răspuns:

Din cate stiam eu odata ce te nasti in o zodie ramai sub ea pana la finalul vietii.

| viopop54 a răspuns:

Pentru mine oricum nu are nicio importanta, eu nu cred in zodii.

| YESname a răspuns:

E fals

| YummyPuff a răspuns:

Pesti nu sincer eu tot la berbec as vrea...

| gabriela_7244 a răspuns:

Vezi? de aceea nu ma intereseaza pe mine zodiacul, fie el chinezesc sau dumnezeu stie de care mai este. asa ca la fel va sfatuiesc si pe voi. soarta si-o face omul singur... in mare parte. o zi buna i-ti doresc

| DeathTheKid a răspuns:

Tot pesti raman asa ca... oricum zodiile mi se par o tampenie

| Twist a răspuns:

Ciudat, sincer! Din Fecioara am ajuns Leu?!
Nu sunt adepta a horoscopului si nu cred neaparat dar as fi o mincinoasa sa spun ca nu citesc uneori horoscopul.Il citesc si sincer, cand vad ceva de bine imi da o oarecare stare de optimism!
Iar referitor la intrebarea De acum incolo, cand veti fi intrebat "ce zodie sunteti", care va fi raspunsul? pai o sa raspund la'fel ca pana acum Fecioara.cu toate ca despre cei aflati sub semnul Fecioarei se spune ca sunt ''ordonati'',''timizi'',''linistiti'' eu nu sunt asa insa am un simt critic foarte dezvoltat!
Parerea mea e ca nu conteaza sub semnul carei zodii te afli, cate zodii sunt sau caracteristiciile zodiei tale pentru ca nu e vorba de asta, fiecare are propriul comportament, propria mentalitate. Si este acelasi lucru daca mai este o zodie implus sau nu!
p. s: Sunt curioasa daca la stirile ProTv (de exemplu) va spune Nety ceva si despre asa zisa zodie 'Ophiuchus'!

| gabriela007 a răspuns:

Din Scorpion ma fac Balanta. Nu am nici o caracteristica de la Balanta asa ca.

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

Eu sunt capricorn nascuta pe 5 ianuarie dar acum sunt sagetator straight face nu este logic... de ce le schimba?

| Aero_7920 a răspuns:

Pff sunt capricorn si o sa fiu sagetator...nuu crying

| AliceInMordor a răspuns:

Mie imi placea sa fiu scorpion.sad

| sufletdecopil_1208 a răspuns:

Viata e plina de surprize.

| dodgerik a răspuns:

Sincer sa fiu NoName, stirea asta o stiu de vreo 2 ani de zile. A facut mare vuiet cand a aparut, insa cercetatorii sustin ca tot timpul au fost 13 zodii, insa pentru a elimina oscilarea zodiilor de la an la an (cum ai mentionat si tu mai sus), au reusit sa reduca numarul lor de la 13 la 12, pentru a corespunde anului calendaristic. Asa ca opinia mea personala este ca zodia respectiva nu reprezinta o prioritate tinand cont ca pe foarte multe site-uri si locuri unde ne este prezentat horoscopul, nu am auzit sa zica si de a 13-a zodie. Iar 2 la mana, sunt nascut pe 20 noiembrie si de cand ma stiu ma incadrez la scorpion, nicidecum la balanta.laughing

| ELNuInvataMomentan a răspuns:

Ophiuchus

| Lluuminitaa a răspuns:

Eu una nu am auzit pana acum si nici nu cred pentru ca cu am simtit nici o schimbare pana acum. dar tu crezi? parerea ta care e?

| Carminaa a răspuns:

Problema asta are deja 1 an...pana la urma nu cred ca s-a modificat nimic!

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Hey eu eram sagetator... am sunt ophiuchus. Eu sunt nasucta pe 3 decembrie... OOOOO ce naspa

| Metallicaaaa a răspuns:

Nuuuu cred eu eram peste si acum is varsator? Oamenii schimb tot peste 1000-2000 de ani cred ca se va uita de religie cine a fost D-zeu o sa inventeze oamenii noi religii, legii.

| celmareinvata a răspuns:

Da, uite ca a aparut si a 13-a zodia, nu trebuia sa ne lipseasca asta deloc.Plus ca acum numai sunt rac sunt gemeni, dar nu mi se pare corect asa deoarece eu ma potrivesc 0 % cu zodia gemeni fata de rac cu care ma potriveam 90%.

| georgyana98georgy a răspuns:

Acum sunt gemeni...eu eram rac si am citit despre personalitatea racului si mi se potriveste foarte bine... oricum eu raman tot rac!

| 3NGL3ZUL a răspuns:

Sunt pe 12 decembrie nascut sunt " ophicus " sau sunt sagetator pana la urma vreau sa fiu sagetator vreau si vreau bineinteles cred ca e o tampenie treaba asta cu zodiile unii sa mandres ca sunt lei si se cred mai tari ca raci si acum racii o sa ajunga tauri si lei raci nu? sa revenim e de fapt o inscenare.

| karina_5950 a răspuns:

Da raspunsul meu este sa ne ocupam mai bine de problemele reale a-le vietii.De copii abandonati, de batranii care tresc din pensii de mizerie, de oamenii care in secolul 21 inca mai arunca hartiile pe strada, sau scuipa seminte, de cei care ne intoxica cu vali vijelie, minune, sexi brailanca, etc.Asa ca sa lasam zodiile, planetele, retrogradele, deoparte.As spune eu mai multe, dar sunt unii care se ghideaza dupa zodi si vreau sa le respect decizia totusi.Noname intrebarea e ok. Dar nu e momentul.

| Daaax3 a răspuns:

Eu sunt leu nu rac.straight face Asta stiu 100%.

| WohooAmTreiFunde a răspuns:

No faina treabawinking

| Roikiiii a răspuns:

Deci eu sunt scorpion iar acum is fecioara
hai ba ma lasi personalitatea mea e de scorpion... de unde pana unde ajuns... ce naibii ma VREJEALA