| TeresaA a întrebat:

Ati auzit de Green Boots, faimosul cadavru de pe Everest? Desi nu a fost suta la suta identificat, cel mai probabil este cadavrul unui indian care a murit in 1996 la numai 28 de ani - Tsewang Parjol, politist de frontiera. Corpul lui nu s-a descompus mai deloc, dar nu ii este vizibil chipul. De aceea nici nu stim sigur cine este. Totusi, o echipa de la BBC i-a luat interviu mamei lui Parjol, care l-a descris ca fiind un carierist convins, care s-a dus pe Everest pentru as putea ajuta financiar familia. Tot ea spune ca nu a avut niciodata iubita, deoarece era timid. Povestea lui este una trista si putem discuta aici. Care este opinia voastra despre aceasta poveste?

PS. Sunt sute de cadavre acolo, nu pot fi aduse jos deoarece e periculos, dar as vrea sa discutam despre acesta in seara asta.

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Corpul nu i s-a descompus. deoarece sta ca intr-un congelator. De ce e celebru? Nu am auzit de el.

| TeresaA explică (pentru Yuoia):

Este celebru printre alpinisti, deoarece a devenit un reper. Stiu de ce nu i s-a descompus. Tocmai de aia ma intreb de ce nu i se uita la nimeni la față

| Yuoia a răspuns (pentru TeresaA):

Poate ca sa se poata perpetua povestea?