| anonim_4396 a întrebat:

Aţi avut până acum experienţe neplăcute cu vânzători,operatori de la ghişeu etc? (să ridice tonul,să vă jignească,să vă ia la mişto, să adopte un aer de superioritate etc.).
Dacă da, povestiţi-vă experienţele.

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Da, am experimentat de curand. Intamplarea nu este in Romania, ci in Grecia, cand am pregatit actele pentru angajare. Greaca mea este la undeva 80%, in concluzie mai am lipsuri de comunicare, si madam de la birou, de la Finante a tipat la mine caci am luat o foaie gresita de completat, si cu toate ca i-am spus ca am probleme in comunicare, nu inteleg anumite cuvinte. Dar na, am mers la alta si mi-am rezolvat problema. Oricum nu am pus la suflet chestia asta, asa cum am iesit din biroul lor, asa si divergenta cu ea au trecut.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, hai, povestește, trăncănește! Totanka, yotanka!

| Mosotti a răspuns:

Doar odata am avut probleme, dar s-a rezolvat rapid.
Nu se poarta ei asa pe banul meu ca ii ia mama dracu.
Pai zicea "hai da actele mai repede", vorbea asa rastit, nu raspundea cand intrebam, nu a insultat, e adevarat. Si i-am zis sa inceteze ca si eu pot schimba foaia.

| gemeni6226 a răspuns:

La ghiseu la posta am mers sa ridic corespondenta baiatului meu si vazind ca domnisoara la vreo 26 de ani nu ma baga in seama(era foarte ocupata sa povesteasca cuiva ceva particular deci nu convorbire de serviciu era) si eu trebuia sa ajung la servici la care ea se rasteste la mine ca de ce nu am salutat.Pai nu am inteles eu niciodata nu am pretentia ca daca clientii intra in magazin sa ma salute daca o fac o primesc daca nu, nu ma deranjeaza.Si nu am inteles de ce o tipa de 26 de ani numai pentru ca se afla de cealalta parte a ghiseului isi permite sa puna la punct pe mine eu in viata mea nu am salutat niciodata la un ghiseu dar nici nu m-a pus la punct nimeni, serios m-am simtit ca pe alta planeta nu mi-a venit sa cred cit tupeu are.Eu doar atit i-am zis ca in viata mea nu mai vreau sa am de-a face cu ea si cand am mai mers (f rar dupa 6 luni pentru ceva)m-am uitat daca ea e sau nu inauntru ca nu am vrut sa dau de ea.Dar nu a mai fost nici atunci, nici alta data.Bag de seama ca a pus la punct si alte persoane si altii nu au lasat-o in plata Domnului cum am lasat-o eu, altii in mod sigur l-au reclamat la director.

Răspuns utilizator avertizat