| Little Kid a întrebat:

Ati avut vreodata "contacte" cu spiritele? puteti sa >spuneti?:

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Cred in vise mai ales, cand cei ce sunt pe cealalta lume vor sa comunice cu noi.
totul a inceput acum 5 ani cand un foarte bun prieten a murit in urma unui accident de masina. m-am intalnit pe strada cu o vecina si din vorba in vorba a venit vorba de V(raposatul). Mi-a zis ca l-a visat dar nu intelege visul... spunea ceva de jeepul lui. cand am auzit m-au trecut lacrimile...asta era glumea noastra, asa radeam eu de el si doar eu, tata si el stiau ca noi asa spuneam tractorului lui.
Mama lui l-a visat ca statea jos, pe pamant dezbracat si se vaita de frig. zicea ca nu are unde merge deoarece casa lui are usa de fier si nu se mai potrivesc cheile. A doua zi mama lui s-a dus la apartamentul unde a lucuit V si surpriza: sotia vandu-se apartamentul iar noii proprietari pusesera o usa metalica.
ce poate fi mai real decat aceste vise?

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Niciodata si asta pentru ca nu cred in asa ceva. Mira

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

In afara faptului ca am fost rapit de 3 ori de extraterestrii nu!
Asta e... poate altcineva!laughingrolling on the floorrolling on the floor

| afrodita17 a răspuns:

Eu am niste spirite bune.cred...nu stiu cum reusesc dar imi pot inchide alarma de pe telefon ce suna la 6 dimineata...si...in momentul in care incerc sa ridic capul de pe pufoasa mea perna pentru a ma trezi, ma izbesc cu asa o forta de adorm inapoi...winking

| dreamerlainen a răspuns:

Pe mine ma tot pisca cineva de posterior cand dorm. Probabil e vreo admiratoare din lumea spiritelor! happy

| andreea_8479 a răspuns:

O mai sun din cand in cand p bunica cand mi se face dor de ea...ne mai dam cate un msj d noapte bunalaughing

aolo nu...nici nu vreau sa am
imi este bine asa km suntbig grin

| madonica a răspuns:

O sa fac o gluma pe aceasta intrebare. Pe la 11 ani am chemat-o pe prietena mea LILI de aceeasi varsta cu mine, ne-am asezat una in fata alteia la masa, ne am luat de maini si am indemnat-o sa inchida ochii caci Vasilica(verisorul ei din Iasi)murise si i-am povestit ca vrea saa vb cu ea. Ea fiind copil iar eu un copil f nastrusnic(eram oaia neagra in familie)I-am povestit ca verisorul ei nu are bani pe lumea aialalta si iti transmite sa ii faci rost de cativa banuti sa isi ia si el o ciocolata (vasilica avea 5 ani cand a murit) ca ii e pofta.Lili ma intreba cui sa dea bani...ma rog intr-un final imi da banii de pachet ce ii daduse mama pentru la scoala ca sa aiba vasilica de o ciocolata...Va imaginati un copil vesel tot de fapta buna ce a facut-o sa ii povesteasca si mamei ei ca sa fie laudata, nu-i asa?( cand face rele o certa acu cand a facut o fapta buna se astepta la mangaieri si laude)Ce bobarnace si-a luat Lili a mea ca apoi sa ii vad pe parintii ei si pe ea la usa la mine... Ce sedinta cu parintii am mai avut.
Dar sa revin la problema spusa de Andra15 nu, nu mi s-a intamplat sa am contacte cu lumea de dincolo.Pwp

| Onutzu a răspuns:

In fiecare seara ma bantue unu rolling on the floor Dorm cu ţăruşul sub perna rolling on the floor

| kayura a răspuns:

Noaptea stau cu cutitul langa mine, de frica spiritelor rele happy
Imi place paranormalul, si nu, nu am avut nici un 'contact'