| anonim_4396 a întrebat:

Ati avut vreodata probleme cu acneea? Ce produse ati folosit, cum ati scapat? V-au ramas cicatrici?

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Prin intervalul 13-16 ani aveam fata aproape plina de d-astea, imi cresteau pe frunte in special si pe barbie, eram full. Am fost pe la 14-15 ani la dermatolog si mi-a zis ca e pubertatea si ca asa se manifesta, mi-a dat o solutie cu care sa ma dau in fiecare zi, m-am tinut de ea cateva saptamani si m-am plictisit sa tot umblu pe fata cu chestia aia si am renuntat la tratament. Dupa clasa a 10-a cam asa au inceput sa se usuce singure bubele alea si usor-usor se retrageau, pe la 17-18 ani eram tratat complet fara sa mai dau cu altceva pe fata, adica au trecut de la sine, iar in prezent am fata fina si curata, nu mi-au ramas semne, sau poate pe frunte foarte putin niste pete aproape insesizabile, dar nici nu ma deranjeaza pentru ca se observa extrem de greu. Sunt unele persoane care au niste cratere in piele de arata horror, crapaturi d-alea de la cosuri, bleaaah

| oglindasultanului a răspuns:

E grav, singuru mod in care scapi de ea, e sa stai intr-un spatiu curat si aerisit, sa mananci sanatos. Spalatul si cremele nu te scapa daca ai alte probleme de mediu toxic, mai conteaza si materialul (hainelor pe care le porti).

| al0o0o0 a răspuns:

Ea e diferita pentru toata lumea.Eu, cel putin, nu am avut probleme, dar recomand o vizita la un dermatolog

| Botond13 a răspuns:

Acnesol, vreo 10 lei la farmacie. Lichid sau gel. Foarte bun.