| afrodita3333 a întrebat:

Ati avut vreodata sentimentul acela neplacut cu privire la un lucru sau la o actiune pe care urmeaza sa o faceti?Acea voce interioare care va spune ca nu e bine sau ca trebuie sa mai asteptati.Eu una de fiecare data cand mi s-a intamplat asta,vocea mea interioara a avut dreptate si mereu cand am facut contra a iesit prost.Vi s-a intamplat?

1 răspuns:
| MrsDraguttza a răspuns:

Desigur, se numeste constiinta.
Constiinta este un sentiment, o intuitie pe care o are omul
De obicei are dreptate
La crestini se mai spune ca este duhul sfant care te calauzeste