| LiLu a întrebat:

Ati avut vreodata senzatia ca degeaba traiesti, ca totul in jur este plictisitor si ca parca vine sfirshitul lumii, parca nu mai doresti sa traiesti?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Depinde de gravitatea evenimentelor care se intampla.Si nu de gravitatea lor cat de succesiunea lor in timp. Dar am mereu citatul asta care ma incanta de fiecare data cand il citesc:http://www.TPU.ro/......e-marunte/

April
| April a răspuns:

Ai grija, nu te lasa coplesita de asemenea senzatie. E clipa de impas, provocata de o traire a unei emotii negative, prin care fiecare dintre noi trecem cateodata.Totdauna sa te gandesti ca orice problema isi are o rezolvare si orice nefericire are un sfarsit.Ai incredere in timpul care le rezolva pe toate.

| Butsilee a răspuns:

Tot timpul! Mereu chiar si acum... sigh

| Andreea_8014 a răspuns:

Da. uneori.
Dar mi-am dat seama ca viata trebuie traita asa cum este ea.si cu bune si cu rele, pentru.ca doar una avem.winking

Deyutza:*

| ÅñdRa a răspuns:

Da! Din pacate fiecare trece printr-un moment de asta, mai ales atunci cand esti suparata sau dezamagita, dar cel mai bine este sa iesi din starea asta.Incearca sa iesi cu prietenele in oras sau cu iubitul daca ai si vorbeste cu o persoana in care ai incredere si spune-i ce ai pe suflet asta te va linisti foarte multhappy

| hasegawa a răspuns:

Fiecare dintre noi cred ca am trecut macar o data prin stari de-astea, insa daca nu iesi si nu faci nimic din a iesi din situatia asta iti vei da seama la un moment dat ca totul este negru pe langa tine si sa fim seriosi naiba nu este chiar asa de negru cum credem...Toate starile/emotile/gandurile, vin si pleca si de multe ori ar fi bine sa le dam uitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cumva eşti dezamăgită în dragoste?
Pa, pa.