| Andrei200202 a întrebat:

Ati avut vreodată senzatia de oboseală, ca si cum ați visa deși sunteți trezi, ca și cum nu ați fi voi in corp. Nu știu dacă are vreun nume această "stare" dar o experimentez mai mereu neintentionat. Nu mă pot concentra la ceea ce fac, ce simt, ce gandesc. E foarte greu de explicat dar incerc pe cât pot.
Deci nu simt uneori ceea ce fac, parcă nu sunt eu, simt că nu traiesc unele chestii pe care le fac, dupa ceva timp nici nu mi le mai amintesc sau mi le amintesc ca niste vise, adica lipsite de vreun farmec, importanța pe care le-au avut. Care ar putea fi problema? Somnul? Închiderea in mine?
Nu știu dacă înțelegi ce vreau sa spun dar chiar nu stiu cum sa descriu aceasta problema.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Nu este nimic grav, exagerezi niste chestii prea simple: creierul iti joaca feste, nimic mai mult.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ai incercat sa te culci cand simti asta? Cred ca ti-e somn.

| GoldenZenith a răspuns:

Posibil sa fie derealizare sau depersonalizare. Documenteaza te si descopera singur.

| Bruno92 a răspuns:

Este derealizare cauzata de anxietate.