| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Ati cunoscut persoane cu tulburare de personalitate borderline? Cum se comportau?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si persoanele cu adhd pot avea anumite trasaturi borderline,eu acum vb in numele adhd, frica de dezamagire,frica de abandon, paranoica constata ca x ma va parasi, reactii putenic emotionale, simti ca nu esti tu, sensibilitate emotionala

| Simpatic a răspuns:

Ar trebui sa fim medici psihiatri ca sa putem pune un diagnostic celor pe care ii intalnim in viata nu?
insa ce te pot asigura este ca multi si multe care intra pe aceasta platforma sufera de tot felul de afectiuni mintale printre care si de tulburarea adusa de tine in discutie!

in ceea ce priveste aceasta tulburare putem afla mai multe de aici https://www.reginamaria.ro/......borderline

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din fericire, nu.