| anka a întrebat:

Ati fost obligati la locul de munca sa faceti ceva ilegal si imoral?

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

O singura data am fost fortata sa raman la locul de munca, insa i-am aratat sefului ca si noi cei care muncim, avem dreptul sa fim respectati, problema este ca (patronii), nu vor sa fim cu totii egali, ci sa fie mai presus de toti si de toate.Atata timp cat iti faci munca zi de zi, nu vad de ce sa te oblige cineva sa faci ceva imoral. Daca ti se intampla asa ceva, cel mai bine este sa-ti schimbi locul de munca, nu se merita sa-ti pierzi demnitatea.Bafta!

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Imoral nu, dar ilegal... da!

| claudiea79 a răspuns:

Ilegal sa nu faci nimic in viata. daca te prinde politia ajungi in arest de ce sa platesti pentru alti si ei sa o duca bine? imoral? adica sa iti vinzi trupul? nu iti vinde nici sufletul nici trupul indiferent de ce suma ti se ofera.cauta un alt loc de munca. daca te vinzi iti va prea rau. timpul nu il mai poti da inapoi.noi am mincat mamaliga cu gem 2 luni si fasole dar nu am facut nimic ilegal sau imoral. mai bine sarac si cinstit sa dormi bine pe perna ta.