| mentholinks a întrebat:

De ce este incestul ilegal si imoral?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai intrebi si ce parere avem de intrebarile tale. Asta chiar este stupida.
Tu ai face sex cu maica-ta?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca inca din antichitate (sau poate chiar mai inainte), odata cu avansarea in timp, incrucisarile intre rude au dus la posibile malformatii genetice si alte cele. Pentru a evita acest lucru, s-au instituit legi.
Acum poate ai intrebat asta cu gandul ca, pot sa foloseasca diferite masuri de contraceptie si alte cele... dar vezi foarte bine cate cazuri de sarcina exista din "greseala" peste tot.

| SilentRain a răspuns:

Cum a zis Bogdan, și pentru ca e al naibii de ciudat sa ți-o tragi cu rudele

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Bogdan nu a zis asta ci doar din cauza sarcinilor.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ca sa nu se nasca copii handicapati, unii mintal ca tine, care pun asemenea intrebari.

| Michaeel a răspuns:

Intrebare tampita.Ma omule, ti-e ti se pare normal ca un tata sa faca sex cu fica sa sau o mama sa faca sex cu baiatul sau? Ti se pare normal, nu vezi nimic gresit in chestia asta? Ca tu sa intretii relati intime cu parintii sau rudele tale? Daca ai avea un copil si parintii tai ar face sex cu el ai fi de acord? Raspunde la intrebarile astea in capul tau si vei vedea daca este imoral sau nu.
Cat despre ilegalitate, chestia asta e scarboasa si in general absurda.Sa ramana ilegal mult si bine ca nu face niciun rau legea asta.