| Dorotheea21 a întrebat:

Ati fost schimbati de forumul asta?
Sunteti mai buni, mai nebuni, mai deschisi, mai informati, mai~ cum?
Uitandu'va in urma, cum priviti lunile si anii pe care unii dintre voi i-ati petrecut aici?

73 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

L-am descifrat, ai mesaj.
Cine e asta care se hlizeste prefacandu-se ca a inteles ceva?
Botul de rata...

| mgtow a răspuns:

Am devenit mai scarbit de femei, anii se duc si ura creste pentru pramatii. In rest ajut cum pot personalul.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Dorotheea21):

"Cuminte esti tu.Si bun"
Macar atat big grin mersi, sper sa nu faci la misto...
Cand am zis cuvantul prost.l am folosit cu sensul de mediocru

| Endoryus a răspuns (pentru Dorotheea21):

Am descoperit multe melodii care mi-au placut cu acele intrebari. Din pacate un ratat fara viata (al carui nick nu o sa il pun aici, nu ii fac publicitate ) mi-a raportat intrebarile pana mi-am luat suspend. Si de ce? Ca el nu ma suporta laughing. Desigur, tot eu eram ratatul in ochii lui. Sa se simta bine cu penibila lui existenta. Cu altceva nu cred ca se mai poate mandri in viata lui.

| OldSoul a răspuns:

Cred ca m-a ajutat sa fiu mai rabdator si m-a ajutat sa invat sa-mi exprim mai bine ideile.

| Dorotheea21 explică (pentru Darkmagic):

De unde sa stiu cine e? Este prima data cand imi scrie. laughing
Las'o in pace.

| Dorotheea21 explică (pentru mgtow):

Nu am nimic cu convingerile tale, ai avut poate motive.
Sper sa iti treaca cu timpul.

| Dorotheea21 explică (pentru Dragosdoar):

Nu fac niciodata nimic la misto.

| Dorotheea21 explică (pentru Drimmero):

Suficient.

| Dorotheea21 explică (pentru Endoryus):

Imi vine sa cred uneori ca aici conteaza omul si nu intrebarea.
La fiecare 'Ce ascultati in momentul asta' aveai sute de melodii. Cei care incearca asta acum, daca strang 10, pupa pamantul. laughing

| Endoryus a răspuns (pentru Dorotheea21):

Chiar ascultam toate melodiile date de altii. Daca din 10 una imi placea, era minune. Daaar, asta era partea frumoasa. Schimbam cu toti melodii. Imi place mai orice gen. Bine, mai putin manele si heavy metal. Sunt pentru cocalari cele 2 dar si asa, nu ma 'luam' de nimeni. Respectam categoria 'conversatii'. Dar asta e. Cum am zis, sper ca ratatul se simte bine cu el insusi
. Eu am ramas cu melodiile big grin

| mgtow a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nu cred ca trece... mai rau se agraveaza asta e viata

| Emazio a răspuns:

Nu m-a schimbat cu nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am invatat ca exista cocalari care asculta muzica clasica doar pentru a face impresie, ai unul mai sus pe care-l mai crezi si zdravan la cap.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Era sa uit...Arsenal-united 2-0!

Dorotheea 2019: ''Arsenal e echipa de schiopi'' Daca niste schiopi au calcat in picioare o echipa de talia lui united,, aia cum mai sunt?

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Nume

| Mosotti a răspuns:

Pai e bine ca binedispune socializarea aici, mai schimba starea de spirit.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Argumentele ateilor sunt faptele, nu altele. Nu e vb ca, crestinii sunt jigniti, e vb ca incearca sa ajute, si intentia e de apreciat, insa nu ii ajuta chestia aia pe cei vizati, constata ca nu ajuta, si de aia nu cred in ea acei oameni care ar avea nev de ajutor. Aduce vb de religie ca nu stie ce e cu ea, cand mai afla si mai verifica prin istorie, prin fapte si se prinde, e nasolie.

Moral se evolueaza in rau caci asta e interesul sa fie haos, asta si eu sunt dezamagit, dar doar de violenta, nerespect, infractiuni, lipsa carte si cultura, in rest este ok ca multe tabu-uri se desfiinteaza, de exemplu sexualitatea, libertinajul sexual, acceptare minoritati sexuale si altele.

| Dorotheea21 explică (pentru Mosotti):

Sper sa nu va certati aici in legatura cu religia.
Nici pentru 'libertinajul sexual'! laughing

| DeathIncarnate a răspuns:

Intru din an în Paște, ce pot să zic de fiecare dată când intru din nou, este că prostia se regăsește din plin pe site-ul ăsta.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Doar 2 intamplari istorice iti dau : potopul si piatra sparta din Biblie. Nu ai cum sa negi ca acestea nu s-au intamplat.

Eu cum sunt crestin, nu voi accepta alte persoane fata de cele cu orientari normale. Si Iisus ne-a spus ca daca ne-am uitat la o persoana si am poftit-o, am preacurvit cu ea in inima noastra.

| Dorotheea21 explică (pentru DeathIncarnate):

Intra mai des si procentul celor prosti va fi mai mic.

| Mosotti a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nu, faptul ca avem opinii diferite, nu inseamna ca ne certam, oricum deschid topic cu de unde vine dumnezeu ala, la religie.

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Eu daca gresesc o recunosc, si imi si cer scuze daca e cazul, aia este, daca nu-mi recunosc greseala nu pot a ma indrepta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e o prostie, sa ma dau cine nu-s ca sa fac impresie la cineva care nu ma place cum sunt, eu ascult si manele, unele imi plac cum suna, alea care canta iubirea, alealalta cu cantatul bogatiei nu-mi plac mai deloc cum suna, nu cunvintele neaparat. Imi pasa sa fiu ok pentru cine ma place cum sunt doar. Am una mi se pare care se canta si in araba, acolo nu mai sti ce zice si tot suna bine. Lucram la ecuatii diferentiale in anul 2 de fac si canta maneaua cu iubirea in camera, o lista de 10-15 de fapt, asa ca aia e. Am vazut pe altii ca ascundeau CD-urile cu asa ceva cand erau cu altcineva in masina, cand se foloseau acum 10-15 ani, ce-i asta? Nu zic sa asculti cu ala de fata, dar sa nu le vada, de aia le ascundeau, ca pe carcase erau astia ce cantau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Da, aveam si eu astfel de colegi in facultate. Unul chiar ne șoca pe majoritatea. Dar totul avea de-a face cu backgroundul lui mai rural.
Inteligenta emoțională e alt capitol.
E problema fiecăruia ce ascultă. E o problemă de validare in societate. Daaar la un moment dat toți am ascultat așa ceva fie că ne plăcea sau nu.
Eu adresam doar frustrările acelui netrebnic care se crede atât de cult, inteligent și compatibil cu un personaj (din avatar) care e fix opusul lui. Singurul lucru pe care îl au in comun, niște ochi albaștri. big grin
Și mai înțeleg prejudecățile avute despre manea, dar și ascultătorii de heavy metal sunt cocalari, cică, doar pentru atâta lucru. El chiar nu realizează in imbecilitatea lui că a fi cocolar ține de comportamentul de gibon, aroganța și ignoranța specifică, nu muzica ascultată. El chiar speră că pare mai puțin cocalar dacă se laudă pe aici că e mare ascultător de muzică clasică doar ca să mai impresioneze câte o gură căscată din sexul opus.

| Dorotheea21 explică (pentru Mosotti):

Cand am vorbit despre scuze nu m-am referit numai la Drimmero, ci la o clasa speciala a lor, care a facut un modus vivendi din asta.
Sunt Barbati care pot sa isi ceara scuze, si barbati care nu pot.
Asta este, nu toti sunt potenti. happy

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu despre ce user e vorba, eu credeam ca te referi la un oarecare. Caracterul nu se schimba daca face cineva ce ar face unul cu caracter, tot omul ala ramane, fie ca bun fie ca rau, si daca ai caracter si vrei sa faci pe cocalaru`, nu da bine, e fals, ai parea penibil. Validarea in societate eu nu am inteles, de ce trebuie sa fiu validat neaparat de oricine? Nu ma ajuta la nimic, sa fiu validat de cine ma place asa cum sunt ca om, ca oricum eu nu pot fi altul si nici nu vreau sa fac acest efort tampit doar sa le placa altora, sa nu ma simt eu bine.

Asa cum unu total neatragator ar face ce face unu atragator, haine, parfumuri, par, activitati, nu atitudinea, ca aia nu-i iese, pare penibil, ca tot figura, corpul nu-l are, astea il face atragator pe ala (la strand fara nimic pe el e atragator, e cea mai tare dovada), celelalte-s umplutura doar, multi incearca sa faca asa din pacate, si nu le iese.

| Mosotti a răspuns (pentru Dorotheea21):

Da, si eu ma refeream la general, in mod normal trebuie sa ne cerem si scuze, sa ne vedem greselile, sa lucram sa le indreptam, nu sa persistam in negare, de fapt unii nici femei nici barbati nu recunosc nici lor, caci ar recunoaste chiar lor ca nu au gandit bine, fapt ce ii deranjeaza si le pot da trairi neplacute, asta este motivul inconstient care da in constient sa simta ca nu trebuie sa recunoasca, ce nu trebuie sa ceara scuze. Asa ca folosesc fara sa vrea acest mecanism de aparare. La cei pe care nu ii deranjeaza ca au gresit, nu exista acest mecanism pentru ca nu mai e nevoie de el, ca dovada ca ei nu simt ca nu trebuie sa isi ceara scuze sau sa zica "da ma, am gresit, asta este".

Asa fac si aia care nu recunosc ca altul zice mai bine ca ei chiar daca faptele verifica asta, o sa zica "asta se da mare, de aia zice ce zice", nu zice "ia sa vad ma asta ce zice? Daca zice bine? Si daca da, mai invat si eu, mai evoluez, chiar e bine ca zice si ar fi mai bun ca mine, daca nu zice bine, aia este, ii arat ca nu zice".

| Simpatic a răspuns (pentru Atlas33):

Poate nu te ajuta masinawinking

laughing