| Dorotheea21 a întrebat:

Ati fost schimbati de forumul asta?
Sunteti mai buni, mai nebuni, mai deschisi, mai informati, mai~ cum?
Uitandu'va in urma, cum priviti lunile si anii pe care unii dintre voi i-ati petrecut aici?

73 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Mai iubită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Am devenit imună la oamenii bolnăviori la bostănel.

| Dorotheea21 explică (pentru anonim_4396):

Asa m-am amagit si eu, pana mi'au revenit dorinte puternice ca unora sa le crap bostanelul, sa vad ce este in el.
E bine, mergi mai departe. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Cred că ar fi prea periculos totuşi.Nu poţi să ştii niciodată ce se ascunde în cutiuţele alea stricate ale lor.

| Atlas33 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mhh..intr-adevar nu poti sa stii niciodata si totusi, asteapta-te sa gasesti incaperi mari in spatele usilor mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai empatica

| Dorotheea21 explică (pentru anonim_4396):

D'oh, Da! laughing
Am sa urmaresc intrebarea tipului din Suceava. Winter Is Coming, zicea un intelept. Daca mai incepe de inca doua trei ori razboiul ala nuclear, ma duc sa ma culc. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Atlas33):

Şi uite de-asta unele mistere ar trebui să rămână neelucidate.

| Atlas33 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca-as cunoaste taina femeii as patrunde-o...

| Drimmero a răspuns:

Nici intr-un caz, Dorotico.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Atlas33):

I a vezi sa nu ramai in ea gura gasca

| Celcestietot a răspuns:

Și cu ajutorul acestui forum am ajuns mai sigur la anumite aspecte și anume (o să enumăr câteva) :

- ateii nu au argumente pentru necredința lor, iar daca au, sunt unele ilogice, ba chiar ei CRED în povești ale creației demne de benzile desenate.

- adevărații creștini vor fi prigoniți și jigniți peste tot pe unde își mărturisesc credința fie direct sau indirect, fie că încearcă să ajute un om care tot el a adus vorba despre acest subiect - religia, credința.

Oricum, sunt tot mai dezamăgit de cum evoluează lumea pe plan moral.

| Atlas33 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Nu e de mintea ta replica respectiva.ti-a zburat gandul la prostii, mai rumega un timp si poate vei intelege si tu, si apropo-nu-ti permite aere familiare cu mine.

| Dragosdoar a răspuns:

Pai ieri cand citeam pe forum si mi s-a atras atentia ca stau pe telefon prea mult si nu-mi fac treaba la servici si mi s-a facut rusine pentru ca asa si era, citeam raspunsuri aiurea fara sa ma gandesc la ce as putea raspunde eu. Sunt aici cam de 8 ani de zile de cand am cont, prima data intram doar ca sa citesc intrebari fara sa ma inregistrez. Am dat si de multe raspunsuri si idei folositoare, dar trebuie sa mentionez ca au devenit folositoare pe parcurs, cand forumul a devenit mai batran.Inainte de 2010 era jale pe aici; se aduna foarte multa lume care caca niste intrebari si raspunsuri doar de dragul de a le cca in detrimentul mentalitati colectiviste.Vezi chesti gen "masturbarea e un pacat" M am lovit de oameni ok, buni, destepti, cat si de aia mai opusi, intr o masura mai mica, trebuie sa recunosc.
La inceput imi facusem cont doar ca sa mai schimb cate o vorba cu rockeristi de pe atunci, perioada 2012 cand categoria muzica era mai frecventata decat acum
Nu prea m-a schimbat cu nimic la comportament.Nimic nu te maturizeaza mai bine ca realitatea si interactiunea directa cu grupuri de oameni din societate.Cam pierd multa vreme pe comentarii pe aici.Sunt anumite discutii intre utilizatori care indiferent cat sunt de lungi, cedez si le citesc pana ma dor ochii si de abia dupa aia imi dau seama ca au fost de fapt in general inutile si m-am uitat doar de curiozitate; asta e un big minus si ma straduiesc in ultima vreme sa dau raspunsul la intrebare fara sa ma mai uit pe ale celorlalti

| Endoryus a răspuns:

Nu. Aceeasi chestie aici ca in viata de zi cu zi. Niste prapaditi care se dau mari bastani dar in realitate dau in depresie de la plictiseala si prea mult timp liber. Ceea ce totusi nu au crezut ca o sa se intample acum 8 ani cand am intrat prima oara e ca o sa ajung sa imi fac prieteni. Am cunoscut cativa oameni de aici si face to face si inca pastram legatura.

| gemeni6226 a răspuns:

Incep si poate ramin doar la ideea ca ce imi place aici.1-gasesc raspuns la toate intrebarile mele importante, intrebari la care in alta parte nu gasesc raspuns.2-imi place sa aflu cum gindesc diferiti oameni si asta imi largeste sfera de cunostinte sociale si psihologice 3-imi place sa intru aici zilnic vad ce preocupari si probleme au oamenii si asta ma ajuta sa infrunt singuratatea si depresia ca nu sunt singura cu acest lucru toata lumea are probleme dar nu sunt de acelasi fel 4-mai vad ca bunatatea si bunul simt nu au disparut cu totul chiar daca acest lucru nu este la toata lumea acasa si mai exista utilizatori cum esti si tu care fac viata omului mai frumoasa.Nu regret anii petrecuti aici din intrebarile si raspunsurile mele se face un interesant jurnal al vietii mele din anii de cand sunt aici.Imi pare rau doar ca am uitat parola de la fostul meu cont si nu mai pot intra acolo dar bine ca pot vizualiza ce am scris, caci jurnalul se continua cu anii de dinainte de acest cont.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru gemeni6226):

La Facebook la posta electronica, sau alte conturi, daca ai uitat parola se pot recupera accesând "ai uitat parola?" si îți da posibilitatea sa modifici parola si astfel ai recuperat contul. Aici nu se poate? Întreabă la categoria " totul despre TPU" si poate exista aceasta posibilitate.

| gemeni6226 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Poate daca numai parola as fi uitat dar am uitat si e-mailul, pe vremea aceea aveam vreo 3 e-mailuri pe care acum nu le mai am si nu stiu cu care e-mail m-am inregistrat si nu mai am acele e-mailuri am doar asta cu care sunt acum inregistrata.

| Dorotheea21 explică (pentru Drimmero):

Ba da. In multe cazuri s'a schimbat modul in care reactionezi.
Cel putin cu mine, ai exagerat la o gluma dietetica adevarat, pentru care mi-am cerut scuze imediat.
Atunci nu ai ras asa cum o faci acum de fiecare data cand cineva te supara.

| Dorotheea21 explică (pentru Endoryus):

Imi aduc aminte ca aveai niste intrebari cu muzica. Multe liste cu melodii mi-am facut din ele. happy

| Dorotheea21 explică (pentru Dragosdoar):

Cuminte esti tu. Si bun.
Sa nu mai imi spui niciodata ca as putea sa te jignesc. Si acum ma intreb de ce ai scris comentariul acela.

| Dorotheea21 explică (pentru gemeni6226):

Poti sa imi spui intr'un mesaj cum se numeste contul tau vechi?
Sunt dependenta de citit. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Ai spus-o intr-un moment fix aiurea la care am considerat ca e un atac si am intrat in defensiva, admit ca am fost agresiv putin in raspuns dar nu imi dadeam seama daca e o gluma sau atac la persoana total gratuit,, indicii nu ai dat.

Legat de disputa cu Ray de ieri, crize de ras am facut, nu mai puteam, in serios nu mai pot sa-l iau.

| Dorotheea21 explică (pentru Drimmero):

Nu sunt interesata de disputa ta cu Ray. Eu il ignor pentru voturi negative si pentru ca m'a comparat cu Dancila. rolling on the floor Asa a reactionat el la cuvantul 'penibil'.
Spune'mi cum sa reactionez eu la cuvintele pe care le'ai folosit tu.

| Darkmagic a răspuns:

Black, Ev. Black. happy

Daca m-ar schimba un site...e grav.
Ati stabilit acolo daca suntem rasisti? big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Cuvintele de atunci? Pedeapsa iti apartine.

| Dorotheea21 explică (pentru Darkmagic):

C'mon! :)) De ce ai adus jocul aici?
https://imgur.com/XyLdgJy
https://imgur.com/qtQlleC
https://www.youtube.com/watch?v=c3GN9PZG_qM
E usor, ai 10 minute. :)
La intrebarea aceea nu am mai intrat, nu stiai ca de ieri incepeti un razboi nuclear, de douazeci de ori? Cui ii mai pasa de rasism>?

| Dorotheea21 explică (pentru Drimmero):

Ce ciudat ca nici un utilizator al TPU nu stie sa scrie: Imi cer scuze. laughing
O rasuciti in forme dreptunghiulare, va taie din masculinitate.
Sunt impacata cu toata lumea.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Da, sunt foarte orgolios si nu prea vezi scuze de la mine decat daca chiar o comit foarte nasol, scuzele mele sunt faptul ca nu-ti vorbesc acid,, e suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Dăncilă rolling on the floor a zis și el ceva deștept și adevărat
Nu pari prea deșteaptă și ai un stil așa cringe de basic hoe