| cîrne a întrebat:

Ati fost tentati vreodata sa furati? eu cand eram mic am furat o piersica de la o taraba din piata. mi-era tare pofta asa ca m-am strecurat tiptil-tiptil printre oameni si-am smanglit-o.am simtit nevoia sa ma spovedesc. oare o sa ajung in iad?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Am fost tentat, am furat, dar roata s-a intors si am pierdut si eu. De cand sunt corect nu mai pierd nimic. happy

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cu siguranta in Iad o sa ajungi.Am auzit ca au facut restructurari de personal pe acolo si ii angajeaza pe hotii de piersici acumrolling on the floor. Nu am furat nimic cand eram mica din cate imi amintesc eu pentru ca mereu mi se spunea ca e foarte rau sa furi.Si pe atunci nu faceam lucruri rele

| hândel a răspuns:

rolling on the floor Ce-ti veni sa te "spovedesti" dupa atatia ani? Si eu eram tentat sa fur, bataie, aproape zilnic. laughing Daca tu, c-ai luat o piersica crezi c-ajungi in iad, d'apoi eu care cheleam copacii vecinilor de fructe? Unde ajung eu? laughing

| juniper a răspuns:

Am furat guma si Tic-Tacul de la mama laughing Atata, erau unele lucruri care-mi trebuiau la magazine, dar nu le-am luat fiindca stiam care vor fi consecintele, nu pot ascunde o astfel de fapta mult timp, ca incep sa simt ceva in mine (vina) si cum am fost educata sa fiu buna si sa spun adevarul nu pot face ceva rau.

| Dan a răspuns:

De nevoie toti fac, omul este pacatos de cand se naste si pe parcurs poate sa se indrepte daca vrea sa fie mantuit.

| lostcontrol12 a răspuns:

Eu am ochii caprui deci se intelege ca am furat..si daca stau sa ma gandesc nu m-am oprit:*

| Kidu a răspuns:

Da, pe la 6 ani am furat o hainuta de la papusa prietenei meleblushing ca tare mult imi placea.
Si acum ne amintim ce ne faceam una alteia si radem de mama foculuilaughing

| Chuck a răspuns:

Am furat niste inimi si apoi le-am abandonat laughing.

| pypa007 a răspuns:

Cand aveam 14 anii furam din magazile la greu sucurii tigari tot ce prindeam loam dupa ce mau prins o data am loat o mama de bataie si de atunci nu mai fur nici o boboana

| angella1972 a răspuns:

Am furat cartile de joc ale prietenei mele. aveam 4 ani cred, si mai am cateva dintre ele si acum.cine zice ca n-a facut-o minte.

| bulebule a răspuns:

Pe la 5 ani, am furat de la prietena mea o agrafa foarte faina care-i cazuse pe jos. Si acum o am.rolling on the floor
In rest, nu-mi aduc aminte sa fi furat ceva.