| anonim_4396 a întrebat:

Ati fost vreodata hipnotizati?

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu, dar ar fi interesanta o astfel de experienta big grin

| gemeni6226 a răspuns:

Eu nu am fost dar am vazut cum cineva a reusit sa faca acest lucru cu controlul mintii prin voce si text adecvat asupra cuiva.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

E un fel de obsesie, ca te "obliga" sa te concentrezi asupra ce iti spune, si mintea iti ramane blocata in ceea ce zice.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau ca am raspuns sunt unii oameni care nu pot fi convinsi de ceva chiar daca sunt martori.Promit ca nu mai raspund la nici o intrebare de-a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, de niște ochi fermecători... happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da love struck stii (am vrut sa pun inimioara care se face cu "3" dar n-a aparut)

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, inimioara nu apare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt persoane, multe, usor influentabile, cu acordul lor.

| iChristiaN47 a răspuns:

Hipnoza propriu-zisă nu există, nu ai cum să devii „hipnotizat" exact cum se întâmplă în filme sau desene animate happy

Există anumite injectabile, comprimate sau gaze care te pot „hipnotiza" însă acelea sunt folosite în scop medical.