| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Ati fost vreodata indragostiti/indragostite (in special femeile) de un barbat care a devenit detinut? Nu stiu exact cum sa numesc treaba asta. laughing
Daca da, cum ati procedat?
Daca nu, in locul meu i-ati intinde o mana de ajutor?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Detinut adica... la inchisoare? Pai nu chiar, poate doar in filme cand eram mai mic laughing

In locul tau, depinde de fiecare persoana in parte. Daca persoana respectiva "merita" si as analiza extrem de bine situatia... as ajuta-o.

| Freya1 a răspuns:

Nuu.
Înafara de soțul meu pe care îl cunosc si iubesc nu as ajuta si nu as iubi nici un deținut (Ma refer daca el doamne fereste ar intra in inchisoare).

| Celcestietot a răspuns:

Nu am fost, si daca eram in locul tau as fi facut decizia pe baza situatiei prezentate lui fata de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce a devenit detinut.

| Jus7t a răspuns:

Ca să existe un răspuns la asta trebuie să știm exact de simți tu pentru el și pe ce se bazează aceste sentimente.
Îți e milă de el și simți că trebuie să îl "salvezi"? Sau ai sentimente pentru că e într-un anumit fel ce îți place ție?

| GeorgianaDiaconu explică (pentru Jus7t):

Am fost impreuna 7 ani si am trecut prin foarte multe chestii. Stau si ma gandesc si nu gasesc niciun raspuns. Intr un fel stiu ca oricine ajunge acolo, ajunge cu un motiv dar imi e greu sa stiu unde in timp ce eu stau in pat si o duc foarte bine. Ne am despartit frumos, nu am avut certuri urate sau chestii de genul