| troleibuz a întrebat:

Ati fost vreodata victimele cyberbullying-ului?

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea mi-a pasat de tentativele astea.
In schimb, am fost "agresor", cand m-a mai deranjat cate o persoana, mai spre adolescenta.

| Celcestietot a răspuns:

Orice om mai implicat si mai ales bun in ceea ce face in domeniul virtual are parte de asa ceva macar o data.

| SilentRain a răspuns:

Neea '
Țin mereu datele personale pentru mine
Personajele de pe net mânca doar rahat'

| mastadont a răspuns:

Au mai încercat unii dar pe mine astfel de tentative mai mult mă amuză. Nu mă pot simți amenințat atâta timp cât persoana e la nșpe mii de km distanță și nu poate să-mi facă nimic așa că le dau cu tifla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varumeu tot încearcă da mereu am vorbe pentru el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as putea numi asa. Ce s-a intamplat fost reality-bullying pentru mine.
Pe net exista block. Si probabil eu am fost uneori cea care dadeam pe net ce primeam de la viata reala.
Sa ma trezesc asa la vreo 30, ca nici nu stiu cum am implinit 18 si cate voiam sa fac in viata cu scoala studii si etc. Ca ce s-a intamplat? Se baga cineva prostesc in seama, si altii rad si arata cu degetu pe "victima". Si vrei sa fugi si n-ai scapare, ca ei vin, se vorbesc te "cunoaste" dupa "diferente" si imediat sare pe tine cum te prinde vreun aliat, e razboi de nu mai poti sa iesi din casa, astepti sa iti pierzi tineretea ca sa ajungi sa plangi. ca te-ai nascut.
Pe internet stateam departe de ei si era perfect, dar hey si-au facut fake le-au adus la mine sa ma batjocoreasca pe realitate cu ce afla de acolo. Si care a fost scopu ce au obtinut ei? Si-au trait viata nelasandu-ma pe mine, s-au distrat au ras au etc. Ca nu ma intereseaza de ei, si vine la poarta sa urle ca i-o cere, si mi-o aduce cu masina ca sa se asigure ca le sunt spectatoare. Vroia sa imparta viata cu mine era cu mine, dar a ales sa traiasca fara mine si sa nu ma lase sa fac nimic de relatiile sale (cu ele in calea mea spre libertate).

| edit28 a răspuns:

In fiecare zi, dar stiu un truc sa scap de asta.
Dau click pe X-ul din coltul dreapta sus.

| Protegent a răspuns:

Buna intrebare, am fost si eu.

Acum un an, cand exista mesageria privata pe YouTube(acum nu mai este) m-am imprietenit cu unul(nu îi dau numele) care a început să vorbeasca frumos cu mine, glumea, mie mi s-a parut ca e ca un frate.

Pana cand intr-o zi, cand am vrut sa îi trimit un mesaj, am observat ca ma blocase. Am incercat sa îi comentez la un clip in care voiam sa il intreb de ce m-a blocat, dar din pacate, si acolo m-a blocat. Am zis na, sa-l las in pace, problema lui.

Dupa vreo 3 saptamani m-am trezit cu o gramada de injuraturi scarboase, insa ce e mai smecher este ca a creat conturi ca isi "mascheze" identitatea. Am zis sa trec peste, poate cine stie, e vreunul care asa stie sa injure pe altii fara motiv.

Dupa ce am mai postat cateva clipuri, in special cu fata mea, a inceput tot la fel, sa se ia de fata mea, ca sunt o jigodie de om, si asa mai departe.

Am zis ca trebuie sa fie cineva in spatele conturilor astora, si am descoperit, ca de fapt, cu toate conturile astea isi comenta singur la clipurile sale.

Cu ajutorul unui prieten, am reusit sa îi gasesc profilul de Facebook, dar si al parintilor lui. Am pastrat capturi cu toate injuraturile pe care mi le-a dat, le-am spus ce s-a intamplat, si au zis ca o sa discute cu el. De atunci el nu s-a mai luat de mine.

| LupGetodacJedi a răspuns:

Da, pe Roblox. O zi buna!