| Silvia a întrebat:

Ati observat ca multe fete de 12-15 ani nu isi arata varsta?thinking Care ar putea fii motivul? Oare ele nu vor sa arate ca sunt niste copii, ci vor sa para mult mai mari? Si daca da, cu ce motiv?

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Cum ai spus si tu, asa este.Toti si toate vor sa-si tina o identitate falsa pana la un moment dat crezand ca le poate aduce anumite avantaje. Dar daca cineva daca te place, sa te placa asa cum esti.Nu ascuns dupa colt.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este o regulă într-o conversație vârsta.
Pa, pa.

| Ramonaaaa a răspuns:

Da am observatstraight face. Sa ne punem si in locul lor:Ok nu este bine sa pari altceva decat esti dar daca esti intr-un grup de copii mai "mari"i-ai putea intreba ce melodie noua a scos Hannah Montana?raised eyebrows

Cam nasol, zic eu.straight face

| paramore a răspuns:

Fetele d varsta care ai spus-o u vor sa para mai mature, sa creasca mai devreme, d aceea fac tot posibilul sa para mai mari, cu machiaj strident, tunsori traznite, etc...eu de ex am 18 ani, dar par mai mica, km d 15, 16. d fapt pareamlaughingca acum mi-am facut breton si par d 12 ani! soarta...

| Anduciu a răspuns:

Li se pare tare, cool, misto sa para mai mari.Cica sunt mature...

| ady2607 a răspuns:

Vor sa flirteze si ele cu baietii, si stiu ca nu ar fi luate in seama de nimeni daca varsta lor ar fi cunoscuta. Dar dupa cum stim toti, minciuna are picioare scurte si pana la urma o conversatie care are drept fundament o falsitate nu va duce nicaieri decat la timp pierdut din partea ambilor interlocutori.

| geany_8477 a răspuns:

Da, am observat. Si eu la 23 de ani vreau sa par mai mica! asa se intampla

| apshyxiation a răspuns:

Pai cum ar fi : sa stii eu am 12 ani... ce discutie poti avea cu un copil de 12 ani? sa vorbesti despre hanamontana cu ea laughing probabil se plictisesc ...ca de ex ma uit la 1 pune toata ziua intrebari.numai stiu exact ce nume. dar na.motiv de plictiseala.

| geaniina a răspuns:

Eu am 13 ani si par de 18-19 din cate mi se spune si sincer spun am prostit multi baieti zicandule ca am 17-18 ani si vocabularul nu ma dat niciodata de gol din contra happy

| geaniina a răspuns:

Pai depinde de fata... de exemplu nu ma laud dar la 13 ani nu sunt chiar o fata incuiata la minte odata ce am prostit destul baieti... si credeti-ma ca aveti ce vorbi cu mine cine ma cunoaste stie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor sa le agate si pe ele baietiibatting eyelashes.
Sunt unele fete care indiferent de varsta care o dau, vocabulaul si modul de exprmare le dau imediat de gol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

detest fetele asteaangry love struck cica sunt mature la 12 ani si lor nici nu te-au crescut tatele... copile redarde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a fi cu baieti mult mai mari, de aceea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu am 12 ani si nu-i adv ce sp cativa ca eu cum am mai spus am 12 ani si arat ca una de 15 si nu ma machiez sau tunsori din astea si eu o detest p hannah montana asa e adv majoritatea o iub p hannah da eu nu si eu vb vulgr am un vocabular de vreo 17-18 ani si ce varsta nu cont ca eu am 12 ani si am fost cu unu de 19 ca karei faza? da sivia kati ani are? vor sa se dea mai mari ca sa le bage cineva in seama! DAK VRETI SA FITI BAGATE I SEAMA INCERKATI SA FITI EMO K MN!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le plac baiet