| eliaclodia a întrebat:

Ati participat vreodata la o tombola? Ce ati dat si ce ati primit, va amintiti?

Răspuns Câştigător
| xDxDxDxDxD a răspuns:

Am dat un ceas cu mickey mouse
am castigat o masina care se urca pe perete si toti trageau de mine sa facem schimblaughing pana la urma i-am dat-o verisorului meubig grin
la tine cum a fost?

| eliaclodia explică (pentru xDxDxDxDxD):

Prea fara tensiuni si izbucniri de bucurie. Asa a fost. Cineva adusese o suzeta cu biberon si a luat o coperta de caiet.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Era o tombola TIR (tragere cu pusca la tinta) stiam ca pusca e manipulata si se ducea intr-o parte glontul dar am nimerit un briceag am tintit in stanga si a cazut din dreapta ala.

| eliaclodia explică (pentru mgtow):

La pusti trebuie sa calculezi cat au facut-o sa devieze, si asa nimeresti. Tinand cont de deviere. Am tras odata cu una, buna si ma miram ca altii rateaza, asa ca m-am simtit mareata ca eu nu am ratat nimic, ceea ce mi-se parea asa de firesc, de banal.

| xDxDxDxDxD a răspuns:

Mersi happy nu ma asteptamhee hee

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am completat o groaza de ca.caturi si nu am castigat niciodata nimic

| anonimg a răspuns:

Nu mai căuta să obţii ceva de la oameni. S-ar putea să rămâi dezamăgită, dar şi dependentă de obiceiul acesta. Caută să te mulţumeşti cu puţin şi să te rezumi la strictul necesar.

| eliaclodia explică (pentru anonimg):

Un motiv de stabilit relatii intre oameni, care motiv sa imi placa, ma face dornica sa adaug si eu ceva din stilul meu.Pe urma apare lupta sufleteasca, ce iti place, ce nu iti place, cum joaca fiecare.

| Dariusuu a răspuns:

O minge drăguță.

Tu?

| eliaclodia explică (pentru Dariusuu):

Era la scoala generala si ii zicea tombola. Aduceam fiecare ceva, puneam totul la gramada si atasam biletele cu numere. Apoi extrageam dintr-o cutiuta un numar castigator. Practic faceam schimb. Era amuzant ca multi isi luau inapoi tot ce au adus ei si erau foarte tristi. Nu-mi amintesc ce am castigat, era o deceptie, ceva inutil, de decor, gen obiect de la talcioc si dusesem o carte.

| TashaUhm a răspuns:

Hmm. Am cumparat un pachet de cafea si am castigat o tableta`!thinking

| AnnaMaria157 a răspuns:

Am completat numele, prenumele, adresa si am primit o crema pentru maini si picioare de 250 de gr., un parfum de la Coco Chanel si o bratara din argint. Am castigat premiul cel mare.
Exista oameni norocosi. Eu sunt ghinionista cel mai des laughing