| CapDeSfecla a întrebat:

Ati patit vreodata sa fiti apelati de numere straine,de exemplu din țări ca Liberia, Irak,Kuweit? De ceva timp ma tot apeleaza astfel de numere, nu suna mult, doar beep.Stiu ca e o smecherie la mijloc si nu raspund/sun inapoi.Ce e de facut? Incerc sa blochez numarul dar e degeaba, sunt sunat de pe mai multe numere.

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Da, dar pentru că și eu am sunat. Eu zic să răspunzi o dată și vezi ce vor, le spui să nu mai sune, că nu te interesează și gata. Blochezi toate numerele.

| AndreeaVoicu a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Pur si simplu stai si ignori.