| anonim_4396 a întrebat:

Ati prefera buchetul de mireasa din orhidee sau trandafiri?

Răspuns Câştigător
| adria1967 a răspuns:

Sunt frumoase si unele si altele, dar orhideele sunt mai gingase si mai speciale. Fa un buchet din florile tale preferate nu te lua dupa pareri, alegerea ta e importanta si cred ca ce vei alege te caracterizeaza intr-un fel sau altul.

26 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am avut un buchet din flori de camp si floarea soarelui care a atras admiratia tuturor. Trandafirii sunt cei mai utilizati, arata bine, se pastreaza bine. Am observat ca acum sunt la moda orhideele ca o etalare a potentei financiare, dar mie mi se par niste flori reci, aproape mortuare si nu le-as alege.

cami
| cami a răspuns:

Camelii albe happy

Janina
| Janina a răspuns:

Trandafiri

mlm
| mlm a răspuns:

Buchetul de trandafiri albi este si cel traditional.

| Farcas a răspuns:

Trandafiri:X

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Trandafiri :X mai ales rosiiwinking :X

| Brigitta a răspuns:

Depinde si ce stil de rochie ai, ce nuanta. Dar orhideea e mai interesantahappy

| Criiss16 a răspuns:

Imi plac trandafirii dar pentru un buchet de mireasa as prefera orhideelehappy.

| frida0purple a răspuns:

Trandafirii mi-se par prea comuni de la un timp.
orhideele sunt mai deosebite love struck

Răspuns utilizator avertizat
| dicarmencitta1957 a răspuns:

Traditionalul buchet al miresei este din trandafiri albi, asa este datina.

| ICanLoveYou a răspuns:

Trandafiri albi

| danutza_8181 a răspuns:

Da, de ce nu? sunt flori frumoase ...ador tare mult trandafirii albi si rosi... dar pentru nunta poti sa faci combinatie din orhidee si trandafiri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mi-l imaginezi cu trandafirasi din aceea micuti, albi cu roz pe margini sau in culoarea piersicii si cu fire verzi (nu stiu cum se numesc) happy. Buchetul sa fie pe rotund neaparat. Sau ma mai gandeam la flori de camp ca persista si mai mult. Dar depinde si de rochie. happy
Oricum pana ma marit s-ar putea sa imi schimb parerea. Inainte spuneam ca imi doresc o rochie alba acum mi-o doresc ivory (culoarea fildesului) asa ca niciodata sa nu spui niciodata. happy

Ps: te mariti? cand? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi se par foarte frumoase orhideele, tare fragile, gingase, minunate. Si credeam ca sunt foarte scumpe si ca nu mi le-as permite, dar de fapt, nu sunt asa.@ gabytzza, da, in octombie happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Felicitari! happy
E ok atunci sa alegi si orhideele pentru ca in octombrie nu e asa cald si nu risti sa se pleosteasca.winking
Sa ai o nunta frumoasa, casa de piatra si copii de caramida nu? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@gabytzza, multumesc.:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orhideewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orhidee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trandafiri cu siguranta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Calele sunt cele mai frumoase, care dau o nota de eleganta sı rafınament.Deasemenea si trandafırıı,, dar daca dorestı ceva maı specıal sı maı aparte, eu as opta pentru cale, bıneınteles ca depınde sı de rochıe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orhidee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orhideele sunt cele mai deosebite

| mihailmardare a răspuns:

Nu conteaza cand ai bucuria de a fi mireasa