| RAY a întrebat:

Ati trait momente in care sa nu va puteti explica actiunile facute de voi?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, de fiecare data cand merg sa imi cumpar haine si ma trezesc cu lucruri care nu imi mai plac cand ajung acasa si ma intreb ce oare o fi fost in capul meu cand le-am cumparat.

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Da..de multe ori actionez gresit, apoi imi fac alt scenariu acasa.

| LoveSleep a răspuns:

Nu prea. De obicei gândesc de 10 ori înainte de a face sau zice ceva. Chiar și când vorbesc cu cineva, am în minte tot discursul fără să-mi fi propus asta. Pur și simplu știu ce-o să spun, cum va reacționa și ce voi face după aceea.
La fel e și cu faptele.

| OldSoul a răspuns:

Toti traim astfel de momente.

| Cameliapantiru a răspuns:

Din nefericire, o singura data (acum vreun an si jumatate) am avut un moment in care am actionat fara sa gandesc, pot spune, si i-am dat o palma celui mai bun prieten. Nu-mi pot explica de ce am recationat asa, nefiind in general o fire violenta, agresiva (nici macar verbal), ci, intotdeauna, cu toti cei din jur (si inainte, si dupa acel moment), am fost calma, respectuoasa/politicoasa, iar cu cei dragi si foarte afectuoasa, sensibila, iubitoare. Chiar daca prietenul meu m-a iertat si am depasit amandoi momentul, inca regret acest gest nesabuit, pe care nu-l voi repeta vreodata, indiferent de situatie. In plus, nu am gasit, inca, o explicatie perfect logica pentru violenta mea de moment. Probabil, eram prea obosita/tensionata/incarcata sufleteste si psihic si am reactionat strict instinctual la ceea ce mi-a spus el, lovind, desi nu am fost la randu-mi lovita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.

| Pinocchio a răspuns:

Da, pe urma dupa un timp am analizat la rece si de cele mai multe ori am gasit explicatia.